Artık Onun Da Ücreti Alınacak!

Artık Onun Da Ücreti Alınacak!

Artık onun da ücreti alınacak! 2019 Yılı Ocak ayında fiziki olarak yapılan alışverişlerde ücretli olması noktasında düzenleme yapılmıştı.

Artık onun da ücreti alınacak! 
2019 Yılı Ocak ayında fiziki olarak yapılan alışverişlerde ücretli olması noktasında düzenleme yapılmıştı.

İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE DE POŞET ÜCRETİ

Ücretli poşet uygulaması internet alışverişleri için de geçerli olacak. İlgili yasal düzenleme TBMM Genel Kurulu'nda AK PARTİ teklifiyle görüşüldü ve kabul edildi. Tarih tam belirlenmese de, internet alışverişlerinde de, müşterilerden 25 kuruş poşet parası alınacak.

poset-parasi.jpg2019 Yılı Ocak ayı itibarıyla, alışverişlerde poşet için ayrıca 25 kuruşluk bir ücret ödenmesi yasalaşmıştı. Vatandaşların çoğunluğu bu duruma tepki gösterirken, bazıları da çevre için gerekli ve faydalı olduğunu öne sürmüştü.

POŞET ÜCRETİNE ZAM MI GELECEK?

Yapılan açıklamalarda ücretli poşet uygulamasının ardından, poşet kullanımının yüzde 90'a varan oranda azaldığı ilan edilmiş, bunun da çevre için son derece faydalı olduğu savunulmuştu. Dar gelirli olan vatandaşlarsa, 25 kuruşluk poşet ücretinden şikayetçi olduklarını dile getirmişlerdi.

Alışverişlerde, vatandaşlardan alınan 25 kuruşluk ücretlerin market kasalarına değil, vergi olarak devletin kasasına gidiyor. Son aylarda marketlerin 25 kuruşluk poşet ücretine zam istedikleri yönünde haberler yayılmıştı.

Yayılan haberlere rağmen, poşet ücretlerine zam geleceğine dair son durumun ne olduğuna ilişkin meraklar artarken, bu konuda yapılan açıklamada herhangi bir zammın plastik poşetler için söz konusu olmadığı yönünde bilgi verildi.

Ancak şu an için TBMM'de çevre ajansına ilişkin yasal düzenleme kapsamına, internet alışverişlerinde kullanılan poşetler için 25 kuruşluk, yani 0,25 TL'lik ücret alınması da katıldı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.