Amerika’ya Seyahat Edeceklerin Dikkatine! Biden, Yeni Kararname İmzaladı!

Amerika’ya Seyahat Edeceklerin Dikkatine! Biden, Yeni Kararname İmzaladı!

Amerika’ya seyahat edeceklerin dikkatine! Biden, yeni kararname imzaladı! Amerika, uçuş kısıtlaması mı getirdi? İşte detaylar...

Amerika’ya seyahat edeceklerin dikkatine! Biden, yeni kararname imzaladı! Amerika, uçuş kısıtlaması mı getirdi? İşte detaylar...

Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı Joe Biden, koronavirüs salgınına yönelik açıklamalarda bulundu.

biden-acikliyor.jpg

Açıklama dışında bir dizi kararnameyi imzaladı. Bu kararname Amerika Birleşik Devletleri'ne Türkiye ve dünyanın farklı noktalarından gelecek yolcuları ilgilendiriyor.

Kararnamenin içeriğinde ABD’ye seyahat edecek kişinin öncesinde koronavirüs negatif test sonucunun olması gerekiyor. İkinci bir aşama ise Türkiye ya da dünyanın farklı noktalarından gelen yolcular, ABD'ye giriş yaptıkları esnada karantinaya alınacak.

biden-acikliyor-001.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. Başkanı olan Joe Biden, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yeni bir yol haritası hazırladı.

Ulusal eylem planını Beyaz Saray’da açıklayan Amerika'nın Başkanı Joe Biden, koronavirüs kapsamında yeni tedbirler alacaklarını çünkü hatırlanmak için iyileşmek zorunda olduklarını söyleyerek, koronavirüse bağlantılı ölümlerin gelecek ay 500 bini geçeceğini ifade etti.

biden-acikliyor-003.jpg

Sözlerine devam eden Biden, koronayı atlatacaklarını dile getirerek, eski Başkan Donald Trump'ın koronavirüs mücadelesinde başarısızlığını eleştirirdi.

AMERİKA’NIN YENİ BAŞKANI JOE BİDEN’DAN KORONAVİRÜS ÖĞÜTLERİ

Amerika’nın yeni başkanı Joe Biden’dan koronavirüs öğütleri. Koronavirüs salgınına yönelik uyarıda bulunan Biden, 99 gün maske takılması gerektiğini söyledi.

biden-acikliyor-004.jpg

Bunun dışında Biden, özel sanayileri ve federal kurumları harekete geçirdiğini, Savunma Üretim Yasası’nı devreye sokan kararnameyi imzaladığını açıkladı.

İşçilerin güvenliğini sağlamak, güvenli seyahati desteklemek, tedarik zincirini güvence altına almak, acil müdahale, pandemi test kurulunu oluşturmak, küresel mücadeleyi geliştirmek, koronovirüsün bakım ve tedavisine erişimini yaygınlaştırmak gibi mücadelede etkili olması beklenen bir dizi kararname imzaladı.

biden-acikliyor-005.jpg

Kararname de bir madde ise gözlerden kaçmadı. ABD'ye seyahat edecek yolcuların, seyahat öncesi koronavirüs testlerinin negatif çıktığına dair belgelerinin olması gerekiyor. Ayrıca Amerika'ya indikleri esnada karantinaya alınacakları açıklandı.

biden-acikliyor-006.jpg

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.