Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız Gitmem'

Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız Gitmem'

Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız Gitmem' demesi gündeme oturdu. Açılış törenine 2 Başkanın birlikte gideceği konuşuluyor.

Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız gitmem' gitmem demesi gündem oldu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Azerbaycan'ın Şuşa şehrinde okul yaptıracağını söyledi. Öte yandan Azerbaycan'ın Şuşa şehrinin Ermeni işgalinden kurtarılmasının ardından Bahçeli açıklama yaptı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Şuşa şehrinde okul yaptıracağını ve detayların belli olduğunu açıkladı. 

Projenin çizimlerinin tamamlanmasının ardından MHP heyeti Azerbaycan'da görüşmeler gerçekleştirdi. Bunun dışında dokuz derslikli okulun temelleri atılırken törene yönelik açıklama geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, okullun temellerinin Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan ve ile Bahçeli'nin birlikte atmayı planlıyor. 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Küçük Bir Rica...

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yaptırdığı okulun açılışına yönelik Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den küçük bir rica geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız gitmem' açıklaması ise gündeme oturdu. İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açılışa katılacağını söyledi. 

aliyevden-cumhurbaskani-erdogana-gardasimsiz-gitmem.jpg

Öte yandan yaptıracağı okulla alakalı projenin mimarı olarak Isparta eski Belediye Başkanı ve Bahçeli'nin danışmanı yüksek mimar Yusuf Ziya Günaydın seçildi. Bunun dışında Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya Azerbaycan'ı ziyarete gitti. Yapılan ziyaret ise 6 gün sürdü. 

Yapılan ziyarette MHP heyeti, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Toplantıda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'e projeye dair bilgilendirme raporu verdi. 

Ermenilerin İşgalinden Kurtarılan Şuşa...

Yusuf Ziya Günaydın, Azerbaycan'da çok iyi karşılandıklarının anlatarak, 'Ermeniler Şuşa kentini harabeye çevirmiş. Çünkü geçmişte tarihi bir kenti olarak anılıyordu. Ermeniler savaşı kayıp edip kaçarken, acımadan burayı yıkıp dökmüşler.' 

'Neyseki Türk okulu Şuşa'da yerini alacak. Bundan gurur ve heyecan duyuyoruz. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in de çok güzel planları var. Bu yüzden bütün planlar bir bir yerine gelecek. Şuşa kenti eski güzelliğine tekrar kavuşacak.' dedi.

Ermenilerin işgalinden kurtulan Şuşa hakkında açıklamada bulunan İlham Aliyev, Türkiye'ye teşekkürlerini ileterek bir takım açıklamalar yaptı. Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Gardaşımsız gitmem' demesi ülke gündeminde yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmadan açılışta bulunmayacağını aksetti. Bunun sonucunda okul açılışında MHP Lideri Devlet Bahçeli dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunacağı bildirildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.