AK PARTİ'li Nacı Bostancı'dan HDP'ye Demokrasi Cevabı

AK PARTİ'li Nacı Bostancı'dan HDP'ye Demokrasi Cevabı

AK PARTİ'li Nacı Bostancı'dan HDP'ye demokrasi cevabı. AK PARTİ Grup Başkanı Naci Bostancı, bütçenin son gününde konuşan HDP'lilere cevap verdi. "Eğer gerçekten demokrasiye inanıyorlarsa, PKK'ya tepki göstersinler" ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'li Nacı Bostancı'dan HDP'ye demokrasi cevabı. 
AK PARTİ Grup Başkanı Naci Bostancı, bütçenin son gününde konuşan HDP'lilere cevap verdi. "Eğer gerçekten demokrasiye inanıyorlarsa, PKK'ya tepki göstersinler" ifadelerini kullandı.

TBMM'de 2021 bütçe görüşmelerinin son günün AK PARTİ-HDP arasında demokrasi tartışması yaşandı. HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç, partileri adına konuşurken, ülkede demokrasinin olmadığını öne sürünce, AK PARTİ Grup Başkanı Naci Bostancı cevap hakkını kullanarak şöyle konuştu:

tbmm-genel-kurulu.jpg"HDP adına konuşan 2 hatibi dinledik. En çok, demokrasi, özgürlükler ve haklardan bahsetmeye çalışan ama bu kavramlara yönelik Türkiye pratiğinde ve dünyanın her yerinde en büyük tehdidin, karanlığın, ayartmanın aklı ve müzakereyi engelleyen tavrıyla terör örgütünün olduğun ıskalayan bir dili var." 

"DEMOKRASİDEN YANAYSANIZ PKK'YA İTİRAZ EDİN"

"Eğer demokrasi, özgürlükler ve haklar gibi çok önemli insani, bir ülkedeki demokratik siyasetin olmazsa olmaz değerlerinin yanındaysanız çok açık bir biçimde bu değerlerin en büyük düşmanı olan teröre, her türlü teröre, terör örgütlerine ve şüphesiz otuz altı yıldır Türkiye'de bu şekilde demokratik ortamı her bakımdan tehdit eden PKK'ya itiraz etmeniz gerekir. 

Ama Halkların Demokratik Partisinden biz bir kez bile o kadar çok söz ettikleri demokrasi adına, özgürlükler adına, haklar adına, bu değerleri savunmak adına teröre itiraz ettiklerini görmedik; her zaman hedefte devlet var, devletin terör örgütüyle mücadelesi var." 

"TERÖRLE MÜCADELE MEŞRUDUR"

"Şunu bile diyemezler, diyemediler: "Devletlerin terörle mücadelesi haklıdır ve meşrudur. Evet, böyledir ama bu mücadeleyi verirken hukuk temelinde kalmak gerekir."

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.