Ak Parti Teklifi TBMM'ye Sundu: Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği Kuruluyor

Ak Parti Teklifi TBMM'ye Sundu: Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği Kuruluyor

Ak Parti teklifi TBMM'ye sundu: Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği kuruluyor. Uzmanlar Derneğinin çabaları sonuç vermeye başladı. Yeni dernek resmi sayılacak

Ak Parti teklifi TBMM'ye sundu: Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği kuruluyor. Uzmanlar Derneğinin çabaları sonuç vermeye başladı. Yeni dernek resmi sayılacak.

uzman-cavus.jpg

TÜRKİYE EMEKLİ UZMAN ERBAŞLAR DERNEĞİ

Milli Savunma Bakanlığının uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Emekli uzman çavuşların kurumsal bir çatı altında bir arada etkinlik yapabilmesini sağlayacak olan Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar derneği için teklif Ak Parti tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığına sunuldu.

TBMM GENEL KURUL GÜNDEMİNE GELECEK

Teklif TBMM çatısı altındaki Milli Savunma Komisyonunda görüşüldükten sonra, TBMM Genel Kurul gündemine gelecek

UZDER Genel Başkanı Emekli Uzman Jandarma Yakup Toprak, konuya dair yaptığı açıklamada, teklifin önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

yakup-toprak.jpgYakup Toprak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

UZMAN ERBAŞLARIN YAŞ HADDİNİN 55 OLMASI

Kahraman silah arkadaşlarım ;

Bugün bilindiği gibi zaten malumatımın da olduğu. Ve daha önce canlı yayınlarda sipesifik olarak belirttiğim bazı haklarla ilgili kati gelişmeler olacağını söylemiş idim . Buna mukabil uzman çavuş camiamıza yönelik Adalet ve Kalkınma partisi Grup Başkan Vekili sayın Mehmet MUŞ, "Uzman erbaşlara yönelik olarak, Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği adı altında bir dernek oluşturulması teklifimizde amaçlanmaktadır. Uzman erbaşlara ilk nasıp istihkakı olarak yerli üretim ordu tipi bir tabanca verilmesi teklifle düzenlenmektedir. Uzman erbaşların yaş haddinin 55 olması düzenlenmesi teklifi kanun teklifi getirilecektir" dedi.

Bu konuda kimin nasıl bir katkısı olduysa herkese çok teşekkür ediyorum . Lüzumlu açıklamayı Pazar günü Saat: 20.00' de bu platformdan yapacağım canlı yayında da müşahade edebilirsiniz.

Saygılarımla...

Yakup TOPRAK

UZDER Genel Başkanı

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.