Afrika Ülkeleri İle Yapılan İş Birliği, Bazı Ülkeleri Rahatsız Etti!

Afrika Ülkeleri İle Yapılan İş Birliği, Bazı Ülkeleri Rahatsız Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika ülkeleri ile yaptığı iş birliği birçok ülkeyi rahatsız etti. İşte haberin detayları...

Afrika ülkeleri ile yapılan iş birliği, bazı ülkeleri rahatsız etti!

Avrupa ve Amerika tarafından senelerdir sömürülen Afrika ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti ile iş birliği yaptıklarını, bu süreçte yeni bir sayfa açtıklarını söyledi.

Türkiye ve Afrika ülkelerinin yaptıkları ortak çalışmalar ise bazı ülkeleri şimdiden rahatsız etti. Türkiye ve Afrika ülkeleri, duyulan rahatsızlığa rağmen çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Afrika içerisindeki varlığının artması yönünde çalışmalar başlatıldığını açıkladı. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ülkeleri ile son yıllarda iş birliğini arttırdı.

Türkiye’nin Afrika ülkeleri ile iş birliği yapması birçok ülkeyi rahatsız etmiş, bu ülkeler rahatsızlıklarını dile getirmiştir. Rahatsızlığın dile getirilmesine rağmen, Türkiye bu iş birliğine devam edeceğini açıkladı.

Bazı Ülkeler Türkiye ve Afrika Ülkeleri Arasındaki Dayanışmadan Rahatsızlık Duyduğunu Açıkladı

Bazı ülkeler Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki dayanışmadan rahatsızlık duyduğunu açıkladı. Türkiye'nin Afrika ülkelerindeki varlığı, bazı ülkelerin dikkatlerinden kaçmadı. Bu iş birliğinden rahatsızlık duyan ülkeler, bu dayanışmayı iyi karşılamadı.

Avrupa ve Amerika medyasında açıklanan Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki ilişkiler, bazı ülkeleri çok rahatsız etti. Bu durumdan rahatsızlık duyan ülkeler Türkiye ve Afrika arasındaki dayanışmadan memnun olmadıklarını dile getirdi.

tukiye-afrika-is-birligi.jpg

Bu rahatsızlıklara rağmen Türkiye ve Afrika ilişkilerini sürdürmeye devam edeceklerini açıkladı. Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki iş birliği bir aksamaya maruz kalmadan devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine Cumhurbaşkanı Umaro Sissoo Embalo ve Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştüğünü açıkladı.

Toplantı Basına Kapalı Gerçekleşti

Toplantı basına kapalı gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine Cumhurbaşkanı Umaro Sissoo Embalo ve Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile yapılan toplantı başına kapalı gerçekleşti.

Öte yandan Türkiye'nin Senegal ve Gine ile yapacağı ticaret hacminin daha da yükselmesi hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 ülkenin liderlerinin sorunlarını dinleyerek çözüm üretileceğine dair söz verdi.

Bunun haricinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika'da bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada Afrika'nın yol arkadaşı, kader ortağı olmak istediğini, belirlenen hedeflere birlikle, el ele vererek ulaşılması gerektiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.