Abdurrahman Dilipak: ‘Aşılama Çalışmasının Durdurulması Gerekiyor!’

Abdurrahman Dilipak: ‘Aşılama Çalışmasının Durdurulması Gerekiyor!’

Abdurrahman Dilipak: ‘Aşılama çalışmasının durdurulması gerekiyor!’ Faz-3 çalışmasının yapılmadığını söyleyerek, mahkemeye başvurdu... İşte detaylar...

Abdurrahman Dilipak: ‘Aşılama çalışmasının durdurulması gerekiyor!’ Faz-3 çalışmasının yapılmadığını söyleyerek, mahkemeye başvurdu... İşte detaylar...

Gazete yazarı Abdurrahman Dilipak, 14 Ocak tarihinde başlayan koronavirüs aşılama sürecinin durdurulması gerektiğini ve bunun için mahkemeye başvurduğunu söyledi.

abdurrahman-dilipak-asilamanin-durdurulmasini-istiyor.jpg

Başvuru dilekçesinde aşılama çalışmasında, insan sağlığının yok sayıldığı, Çin’den alınan koronaVac aşısının faz-3 araştırmalarının yapılmadığı belirtildi.

Abdurrahman Dilipak, Sağlık Bakanlığı hakkında Ankara İdare Mahkemesi'ne dilekçe göndererek, aşılama çalışmalarının durdurulması gerektiğini söyledi.

Abdurrahman Dilipak dışında dilekçede Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karabulut'un da adı vardı. Aşılama çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Dilipak, insan sağlığının riske atıldığını, bu çalışmaların derhal durdurulması gerektiğini söyledi.

‘FAZ-3 ÇALIŞMASI TAMAMLANMAYAN BİR AŞI UYGULAMAYA KONULAMAZ!’

‘Faz-3 çalışması tamamlanmayan bir aşı uygulamaya konulamaz!’ deyip konuya yönelik açıklamada bulunan Abdurrahman Dilipak, Çin'den alınan koronaVac aşısının acil kullanım onayı ile uygulamaya konulmasından rahatsızlık duyduğunu çünkü Çin’in aşı üzerinde faz-3 çalışmasını tamamlamadığını aktardı.

abdurrahman-dilipak-asilamanin-durdurulmasini-istiyor-001.jpg

Çin’de bu aşının uygulamaya konulmadığını fakat Türkiye'de aşılama çalışmalarının başlatıldığını söyleyen Dilipak, verdiği şikâyet dilekçesinde acil kullanım olayının derhal durdurulması gerektiğini yazdı.

Sözlerine devam eden Abdurrahman Dilipak, bilimsel araştırmaya başlamak için etik kurul onay başvurusunun alınmadığını, bunların hukuka aykırı olduğunu, kanunların yok sayıldığını ve insan sağlığının tehlikeye atıldığını söyledi.

SİNOVAC İLAÇ FİRMASININ SÖYLEDİKLERİNE DİKKAT ÇEKTİ: FİRMA ÖLÜM YA DA HASTALIĞIN OLUŞMASI DURUMUNDA BUNU ÜSTLENMEYECEĞİNİ AÇIKLADI…

SinoVac ilaç firmasının söylediklerine dikkat çekti: Firma ölüm ya da hastalığın oluşması durumunda bunu üstlenmeyeceğini açıkladı… Acil kullanım onayı ile tıp alanına müdahale yetkisi verilen düzenlemenin, anayasal bir zemine dayandırılması gerektiğini ve bu düzenlemenin iptal edilmesi gerektiği üzerinde durdu.

Çin tarafından faz-3 araştırmalarının yapılmadığını, aşının acil kullanımı onayı almasının kanun dayanağı olmadığını, hukuka aykırı olduğuna dikkat çekti.

abdurrahman-dilipak-asilamanin-durdurulmasini-istiyor-002.jpg

Bunun dışında SinoVac ilaç firmasının, oluşabilecek muhtemel zararların tazmini kabul etmemesine dikkat çekmiş ve aşı bedelinin iadesini üstlendiğini açıkladı. Bu durumda aşının güvenilir olmadığına değindi.

Firmanın bu kararı ile aşının zararlı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen Dilipak, aşı firmasının oluşabilecek ölüm ya da hastalığı üstlenmediğinin altını çizdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.