ABD, Pfizer Aşısından Acil Kullanım İzni Aldı

ABD, Pfizer Aşısından Acil Kullanım İzni Aldı

ABD, Pfizer aşısından acil kullanım izni aldı. FDA Başkanı Stephen Hahn’ın görevine devam edebilmesi için koronavirüs aşısının yakın zamanda, kullanım onayı alması gerektiğini söyleyen ABD, bunun için Hahn’a zaman tanıdı.

ABD, Pfizer aşısından acil kullanım izni aldı.

FDA Başkanı Stephen Hahn’ın görevine devam edebilmesi için koronavirüs aşısının yakın zamanda, kullanım onayı alması gerektiğini söyleyen ABD, bunun için Hahn’a zaman tanıdı. 

Koronavirüs aşısının, yakın tarihte kullanım izni almaması durumunda FDA Başkanı Stephen Hahn görevinden ihraç edilecektir. Gıda ve İlaç Dairesi’nin incelemeleri sonrası aşılara ABD’de acil kullanım izni vermiştir.

asi-kullanim-izin.jpg

İnceleme sonrası Gıda ve İlaç Dairesi, Pfizer/Biontech aşısının etkililik oranının yüksek olduğuna dair kanıtlar sunuyor. ABD İlaç Dairesi’nde yapılan araştırmalar kapsamında, aşının faydalarının çok olduğu, faydaların risklerden fazla olması durumunda aşının kullanımı aşamasında, birçok insana uygulanması destekleniyor.

Bunun dışında ABD İlaç Dairesi, vatandaşlara güvenilirlik güvencesinin verileceğini, aşının koruma oranıyla alakalı halkı bilgilendireceklerini kaydetti.

STEPHEN HAHN’DAN KULLANIM ONAYI

ABD, aşıya kullanım izni vermediği durumda Hahn’ın görevinden ihraç edileceğini söylemiş. FDA Başkanı Hahn, görevine devam edebilmek için kullanım izni verdiğine yönelik söylentiler mevcut.

abd-ilac-daire-baskani-kullanim-izni-verir-001.jpg

ABD Başkanı Donald Trump ise ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne sosyal medya hesaplarından gönderme yapmıştır. İlaç Dairesi hakkında, kaplumbağa kadar yavaş benzetmesini yaparak, aşıya kullanım izni verilmesi konusunda geciktiklerini dile getirmiş, artık faaliyete geçilmesi gerektiğini, aşılama çalışmaların biran önce başlaması konusunda baskı yapmıştır.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.