800 Milyon Türk Lirası Kıbrıs’a Gidiyor!

800 Milyon Türk Lirası Kıbrıs’a Gidiyor!

800 milyon Türk Lirası Kıbrıs’a gidiyor!KKTC Başbakanı Türkiye’de Fuat Oktay’ı ziyaret etti. Ziyaretten Kıbrıs’lı memurlara müjdeli haber geldi.

800 milyon Türk Lirası Kıbrıs’a gidiyor!

KKTC Başbakanı Türkiye’de Fuat Oktay’ı ziyaret etti. Ziyaretten Kıbrıs’lı memurlara müjdeli haber geldi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı beraberindeki heyetle birlikte Türkiye’ye bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldi. Başbakan Ersan Saner ve beraberindeki heyet, Ankara’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın konuğu oldu.

KIBRIS’LI MEMURA 800 MİLYON TL

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, resmi ziyaretleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner ve beraberindeki heyeti ağırladı. İki tarafın heyeti baş başa bir görüşme yaptıktan sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kamu çalışanlarına müjdeyi verdi.

kktc-turkiye-heyetler.jpg

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye'den yapılması gereken planları aktaran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 800 milyon Türk Lirası nakit paranın aktarılacağını dile getirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kamu çalışanlarının maaş için bir müjde beklediğini ifade eden Fuat Oktay, Başbakan Ersan Saner ile kamu çalışanlarının maaşları üzerine konuştuklarını ve sorunu çözmek için belirli bir rakam üzerinde anlaştıklarını, bu anlamda Türkiye’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 800 Milyon Türk Lirası gönderileceğini duyurdu.

Beraberlik vurgusu yapan Fuat Oktay, “bunun dışında yaşanabilecek her sorunu yine beraber çözeceğiz” dedi. Oktay, “Türkiye’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılan yardımların direk Kıbrıs Türkünün hayatını etkilemesi bizim için en mühim olanıdır. Türk milletinin refahı en büyük gayemizdir” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.