7 Günlük Bilanço Açıklandı

7 Günlük Bilanço Açıklandı

7 Günlük bilanço açıklandı.İçişleri Bakanlığı 2 günlük haftasonu kısıtlamalarını da içeren son haftaya dair açıklama yaptı. Kısıtlamalar boyunca polislerin denetimine takılan kişi sayısı geçen haftaya göre artış gösterdi.

7 Günlük bilanço açıklandı.
İçişleri Bakanlığı 2 günlük haftasonu kısıtlamalarını da içeren son haftaya dair açıklama yaptı. Kısıtlamalar boyunca polislerin denetimine takılan kişi sayısı geçen haftaya göre artış gösterdi.

VİRÜSLE MÜCADELEDE HIZ KESMEK YOK

Türkiye dünya, yeni tip Coronavirüs olan sars-cov-2 virüsüyle mücadele ediyor. Bu süreçte özellikle sağlık çalışanları, normal zamanların çok üzerinde bir performans ile çalışıyor. Günlerce uyku uyumadan nöbet tutmak zorunda kalan sağlık çalışanlarının da olduğu ülkemizde, sağlık sistemindeki yükü azaltmak için çeşitli önlemler alınıyor.

Önlemler içinde ise en önemlisi kuşkusuz, sokağa çıkmayı da kısıtlayan kararlar. Bu kapsamda yaklaşık 2 hafta önce cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayılarındaki artışın da dikkate alınarak bazı yeni kısıtlamaların getirildiğini açıklamıştı.

Bunlar arasında, hafta içi akşam saat 9 ile sabah saat 5 arasında sokağa çıkma yasağının yanısıra, Cuma akşamları saat 9'dan, Pazartesi sabah 5'e kadar da, ikinci bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurmuştu.
sokak-kisitlamasi.jpgTÜRK MİLLETİ KISITLAMALARA RİAYET EDİYOR

Uygulama iki haftadır devam ederken, vatandaşların büyük çoğunluğunun kısıtlamalara uyma noktasında duyarlı davrandığı görülüyor. Ancak kısıtlamalara uymayan vatandaşlar da var. Geçtiğimiz hafta, 37 Binin üzerinde vatandaşa kısıtlamalara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulanmıştı.

İçişleri Bakanlığı bu haftaki rakamları da açıkladı. Buna göre 7 Aralık 2020 ile 14 Aralık 2020'yi içeren zaman diliminde, 39 Bin 146 kişiye Cezai işlem uygulandı. Cezalara dayanak olarak 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu ve TCK'nın ilgili maddeleri gösterildi.

Alınan kısıtlama kararları ve tedbirlerin vatandaşın sağlığı için olduğunun altı çizilirken, vatandaşların maske, mesafe, temizlik gibi kuralların yanı sıra, kısıtlama gibi ek tedbirlere de uyması istendi.

Haber Editörü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.