3 Bin 500 Sayfalık İddianame Kabul Edildi

3 Bin 500 Sayfalık İddianame Kabul Edildi

3 Bin 500 sayfalık iddianame kabul edildi! Eski HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 108 şüpheli hakkında hazırlanan Kobani İddianamesi kabul edildi.

3 Bin 500 sayfalık iddianame kabul edildi

Eski HDP Eş Başkanı Demirtaş ve Yüksekdağ’ın aralarında bulunduğu 108 şüpheli hakkında hazırlanan Kobani İddianamesi kabul edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun yürüttüğü ve soruşturma kapsamında içlerinde dört yılı aşkın süredir Edirne Cezaevinde tutukluluğu devam eden eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ında bulunduğu 108 şüpheli ile ilgili hazırlanan 3500 sayfalık iddianame Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

kobani.jpeg

 “AZMETTİRİCİ” OLARAK YARGILANACAKLAR

"Azmettirici" olarak yargılanacaklar! 3 bin 500 sayfa, 6 cilt ve 300 ek klasörden oluşan iddianame Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesine teslim edildi. Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve bazı HDP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu idiianamede şüpheli isimler 6-8 Ekim 2014 yılında düzenlenen Kobani olaylarında ilişkin “azmettirici” sıfatıyla yargılanacak ve ülke genelinde o tarihte işlenen tüm suçlardan sorumlu tutulacak.

kobani.jpg

ŞÜPHELİLER NE İLE SUÇLANIYOR?

Şüpheliler ne ile suçlanıyor? 6-8 Ekim tarihlerinde meydana gelen Kobani olayları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunun yürüttüğü soruşturma sonucunda hazırlanan 3 bin 500 sayfalık iddianame Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Aralarında 4 yıldır Edirne cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve birçok HDP’li milletvekilinin bulunduğu 108 şüpheli, Kobani olaylarına ilişkin ve o tarihlerde yaşanan tüm eylemler ile ilgili “azmettirici” sıfatıyla yargılanacak.

İddianamede ismi bulunan 108 şüpheli, 37'şer kez 'Nitelikli adam öldürme', birer kez 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak', 3 bin 777'şer kez 'Mala zarar verme', 29'ar kez 'Öldürmeye teşebbüs', 13'er kez 'Türk bayrağını yakma, 25'er kez 'Alıkoyma , 308'er kez 'İş yeri ve konut dokunulmazlığı ihlali', 395'er kez 'Hırsızlık', 7'şer kez 'Atatürk'ü Koruma Kanunu'na muhalefet' 15'er kez 'Yağma', ile suçlanıyor.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.