2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi Kabul Edildi!

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi Kabul Edildi!

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi! 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi Meclis’te kabul edildi. 11 gün süren bütçe maratonunda 71 oturumda 143 saatlik çalışma yapıldı.

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi kabul edildi!

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi Meclis’te kabul edildi. 11 gün süren bütçe maratonunda 71 oturumda 143 saatlik çalışma yapıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi bütçe maratonunu bitirdi. 7 Aralık’ta başlayan bütçe görüşmeleri sırasında kimi zaman gergin anlar, sıcak tartışmalar yaşanırken, kimi zaman da meclis gülümseten anlara sahne oldu. Bütçe maratonunda akılda en çok kalan ise, Meclis Genel Kurul Salonunun havalandırılması için görüşmelere sıklıkla ara verilmesiydi.

11 GÜNDE 71 OTURUM, 143 SAATLİK ÇALIŞMA

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri 11 gün sürdü, 11 günlük maratonda milletvekilleri 71 oturumda 143 saat mesai yaptı.

Bütçe görüşmelerinin son oturumunu Meclis Başkanı Mustafa Şentop yönetti. Şentop, bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin konuşmalarına atıf yaptı ve “Türk milleti sizlerin fikir ve görüşlerinizi büyük bir ilgi ve merakla takip etti” dedi.

meclis-baskani-sentop.jpg

Meclis Başkanı Şentop, bütçe görüşmelerinin büyük bir olgunlukla yürütüldüğünü ifade etti ve “bundan sonraki süreçte de görüşmelerin büyük bir olgunlukla devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan son konuşmaların ardından elektronik oylamaya geçildi. 509 milletvekili 2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi için oy kullandı. 193 milletvekilinin 'red' oyu verdiği teklif için 316 milletvekili 'kabul' oyu kullandı.

Öte yandan 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi oylamasının da yapıldığı genel kurul salonunda 196 milletvekili ‘red’ oyu kullanırken, 312 milletvekili ‘kabul’ oyu kullandı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.