2021 Bedelli Askerlik Tarihleri Açıklandı! Kim Ne Zaman, Nerede Yapacak?

2021 Bedelli Askerlik Tarihleri Açıklandı! Kim Ne Zaman, Nerede Yapacak?

Bedelli askerlik için beklenen tarih açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı, konuya yönelik açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

2021 bedelli askerlik ne zaman ve nerede yapılacak? Bedelli askerlik sorgulama sistemine nereden erişim sağlanacak? Bakanlık tarafından açıklandı!

Bedelli askerlik yerleri, Millî Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Bedelli askerliğin dışında Ocak, Şubat ve Mart aylarında sevk olacak Subay, Yedek Astsubay, Erbaş ve Erlerin sınıflandırma sonucu da açıklandı.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi.jpg

Ocak Şubat ve Mart aylarının 2021 döneminde, sevk edilecek olan Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş ve bedelli askerlik yapacak hükümlüler, sınıflandırma sonuçlarına Milli Savunma Bakanlığı, As. Ş. Başkanlıkları ya da e-Devlet üzerinden ulaşabilecekler.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi.webp

2020 YILINDA BEDELİNİ ÖDEYİP ASKERE GİTMEYEN HÜKÜMLÜLERİN, HANGİ TARİH ARALIĞINDA SEVK VE CELP İŞLEMLERİ YAPILACAK?

2020 yılında bedelini ödeyip askere gitmeyen hükümlülerin, hangi tarih aralığında sevk ve celp işlemleri yapılacak?  2021 yılında bedelli asker yapacak olan vatandaşların, katılacakları birlikler ve celp tarihleri e-Devlet üzerinden öğrenilecek. 'Bedelli Sınıflandırma Sonuç Sorgulama' bölümünde yer alan açıklamalar ise şu şekildedir.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi-001.jpg

Bedelli askerlik yapacak vatandaşlar sevk ve celp işlemleri ile ilgili hususlar aşağıdaki maddelerde açıklanmıştır.

Geçtiğimiz yıl askerlik hizmetinden yararlanmak için başvuruda bulunanlar ve bedelini ödeyenlerin 2021 yılında; 1, 2, 3 Nisan 2021- 13, 14,15 Mayıs 2021- 17, 18, 19 Haziran 2021- 5, 6, 7 Ağustos 2021- 16, 17, 18 Eylül 2021- 21, 22, 23 Ekim 2021- 25, 26, 27 Kasım 2021 tarihleri arasında sevk ve celp dönemlerinde 1 aylık temel askerlik eğitimi için sevk edilecekleri açıklandı.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi-002.jpg

22 Ocak 2021 tarihinde sınıflandırma sonuçları, askerlik şubelerinden ve e-Devlet üzerinden duyuruldu. Sevk belgesini alacak kişiler ise e-Devlet üzerinden covid-19 anketini dolduracaklar.

Anketi doldurduktan sonra sağlık kuruluşlarına giderek koronavirüs testi yaptıracaklar. Test neticesinde koronavirüs tanısına rastlanmadığı takdirde sevk belgelerini e-Devlet üzerinden alabilecekler.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi-003.jpg

BU DURUMDA PCR TESTİ POZİTİF ÇIKAN HÜKÜMLÜLER NE YAPACAK?

Bu durunda PCR testi pozitif çıkan hükümlüler ne yapacak? PCR testi pozitif çıkanlar ise karantina süreci bittikten sonra tekrar covid-19 testlerini yaptırarak sevke tabi tutulacak.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi-004.jpg

Sevk belgesini alan kişiler ise Devlet kurumları tarafından alınan tüm tedbirlere uyacak, asker eğlencesi vesaire faaliyetler icra etmeyecek.

Gerekli testleri yaptırmayanların ise askere sevk edilmeyeceği açıklandı. Teması ortadan kaldırmak için tüm işlemler e-Devlet üzerinden yapılacak.

7179 sayılı kanunun 9. maddesi uyarınca 2020 yılında koronavirüs nedeniyle sevke tabi olmamış kişiler, 2021 yılına ait yapılan ve 2’nci maddeye göre belirlenen sevk ve celp dönemlerinde sevk edileceği açıklandı.

bedelli-askerlik-yerleri-aciklandi-005.jpg

Askerliği 2021 yılına ertelenmiş olanlar 1111 sayılı Askerlik Kanunu'nun geçici 55 maddesi kapsamında, 2’nci maddeye göre belirlenen sevk ve celp dönemlerinde 21 günlük eğitimlerini yapmak üzere sevk edileceği belirlendi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.