2020’nin En Başarılı Belediye Başkanı Anketi Sonuçlandı!

2020’nin En Başarılı Belediye Başkanı Anketi Sonuçlandı!

2020’nin en başarılı Belediye Başkanı anketi sonuçlandı! 2020 yılının son günleri yaklaşırken Avrasya Araştırma Şirketi, “2020 yılının en başarılı Belediye Başkanı” anketini yaptı ve sonuçlarını açıkladı. O listede kimler var? Detaylar haberimizde…

2020’nin en başarılı Belediye Başkanı anketi sonuçlandı!

2020 yılının son günleri yaklaşırken Avrasya Araştırma Şirketi, “2020 yılının en başarılı Belediye Başkanı” anketini yaptı ve sonuçlarını açıkladı. O listede kimler var? Detaylar haberimizde…

2020 Yılının son günlerinde yıla dair birçok anket ve veri paylaşılırken bunlardan biri de Avrasya Araştırma şirketinden geldi. 2020 yılında ne çok başarı gösteren Büyükşehir, İl ve İlçe belediye başkanları anketinde CHP’li belediye başkanları kendini gösterdi.

en-basarili-belediye-baskani-anketi.jpg

EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI CHP’DEN ÇIKTI

Avrasya araştırma şirketinin en başarılı Belediye Başkanı anketinden CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık çıktı. Yüzde 69,5 oranında ismi söylenen Çalık birincilik koltuğuna yerleşirken, ikinci olan ise başka bir CHP’li olan İzmir Urla Belediye Başkanı Erhan Kılıç oldu. Kılıç’ın aldığı yüzde ise 68.7 oldu.

Türkiye'de ilk kez Avrasya Araştırma Şirketinin yaptığı 2020 seçim simülasyonu, sosyal medya siteleri, arama motorları ve haber sitelerinin taranmasıyla elde edilen bilgiler ile yapıldı. Aynı zamanda araştırmada 2020 yılında gerçekleştirilen 22 güvenilir anketin verileri baz alındı. 30 Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin oyları Türkiye genelini belirledi.

Türkiye’deki tüm Büyükşehirlerde gerçekleştirilen anket çalışmasında 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerden günümüze görev yapan Belediye Başkanlarının, şimdi seçim olsa alabilecekleri oy potansiyeli grafiğe yansıtıldı. Aynı grafik Belediye Başkanlarının yerel seçimlerde aldığı oy oranı ile anket sonucuna göre aldıkları yüzdenin karşılaştırılarak başarı seviyesinin belirlenmesini sağladı.

OYUNU EN ÇOK ARTIRAN MUĞLA BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Avrasya araştırmanın yaptığı ankete göre oy oranını en çok yükselten Belediye Başkanı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün oldu. Osman Gürün yüzde 36,1 olan oy oranını yüzde 53,3’e yükselterek en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı sıralamasında en üst sıraya adını yazdırdı.

Ankete göre en çok oy kaybı yaşayan Büyükşehir Belediye Başkanı ise, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül oldu. Beyazgül yüzde 60,8 olan oy oranını yüzde 45,3’e düşürdü.

 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.