Yıl Sonu Beklenen Haber Geldi, Milyonların İstediği Rakamı Bakan Açıklayacak mı? Bakanlık Açıkladı… Net...

Yıl Sonu Beklenen Haber Geldi, Milyonların İstediği Rakamı Bakan Açıklayacak mı? Bakanlık Açıkladı… Net...

Yıl sonu beklenen haber geldi, milyonların istediği rakamı Bakan açıklayacak mı? Bakanlık açıkladı… 2021 asgari ücret oranı açıklandı... Net... İşte detaylar...

Yıl sonu beklenen haber geldi, milyonların istediği rakamı Bakan açıklayacak mı? Bakanlık açıkladı…Net...

Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından karar verilen, asgari ücret tutarı açıklandı. Asgari ücret ne kadar oldu? Komisyon neye karar verdi? 2021 yılının Ocak ayında vatandaşlar ne kadar ücrete tabi tutulacak? Zehra Zümrüt Selçuk ne gibi açıklamalarda bulunacak? İşte haberin detayları…

2021-asgari-ucret-003.jpg

Türkiye gözünü Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun vereceği karara çevirmiş durumda. Komisyon tarafından verilen karar, çalışanların yüzünü güldürecek mi?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyon toplantısı gerçekleşti.

Vatandaşın açıklanan karar neticesinde yüzü gülecek mi? Enflasyon, asgari ücret tutarını etkileyecek mi?

Toplantının sona ermesinin ardından Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ne gibi açıklamalarda bulundu?

DEMOKRASİ DAHİLİNDE KARARLAR VERİLDİ

“Demokrasi dahilinde kararlar verildi” diyen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılının asgari ücret tutarını açıklayarak, bu kararın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

1 aydır süren Asgari Ücret Tespit Komisyon toplantısı, bugün son görüşmesini gerçekleştirerek bir karara vardı.

Karar sonrası kamuoyuna açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılının asgari ücret tutarını açıkladı.

Asgari ücret komisyonunun son toplantısı olduğunu belirten Bakan Zümrüt Selçuk, alınan kararın ülke ve çalışanlar için hayırlara vesile olması gerektiğini söyledi.

Açıklamalarını sürdüren Selçuk, asgari ücret tespit komisyonunun, işveren ve hükümetten 5'er temsilci olmak üzere 15 kişiden oluştuğunu aktardı.

Komisyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, buradan çıkan kararın demokrasinin kuralları dahilinde olduğunu, herkesin görüşlerinin önemsendiğini aktardı.

2021-asgari-ucret-002.jpg

NET 2 bin 825 OLDU

Net 2 bin 825 oldu. Adaletli karar vermeye çalıştıklarını dile getiren Selçuk, çalışanların sosyal güvencelerinin ön planda tutulduğunu aktardı.

Hükümet olarak alınan kararda herkese seslenmeye çalıştıklarını, çalışan kadar işverenin de göz önünde bulundurulduğunu dile getirdi.

Asgari ücret belirlenirken, ekonomik olarak dengelerin sağlanması gerektiğini söyleyen Bakan Selçuk, bu aşamada bütün kesimlerin düşünüldüğünü aksetti.

Selçuk, asgari ücret tutarının komisyondaki oy çokluğu ile karar verildiğini söyledi.

2021 yılının asgari ücret tutarı; net 2 bin 825 lira olarak belirlenmiş.

Asgari ücretin açıklanmasının ardından gözler muhalif partilere çevrildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.