Yeni Devlet Destekleri Hangi Tarihte Yatacak? Nereden Alınacak? Bakanlık Başvuruları Nasıl Yapılıyor? Tüm Bilgiler Haberin İçeriğinde…

Yeni Devlet Destekleri Hangi Tarihte Yatacak? Nereden Alınacak? Bakanlık Başvuruları Nasıl Yapılıyor? Tüm Bilgiler Haberin İçeriğinde…

Yeni devlet destekleri hangi tarihte yatacak? Nereden alınacak? Bakanlık başvuruları nasıl yapılıyor? Tüm bilgiler haberin içeriğinde…

Yeni devlet destekleri hangi tarihte yatacak? Nereden alınacak? Bakanlık başvuruları nasıl yapılıyor? Tüm bilgiler haberin içeriğinde…

Geçtiğimiz aylarda Sosyal Hizmetler Bakanlığı, maddi durumu yerinde olmayan kişilere 1000 TL sosyal yardım parası vermiş.

1000 TL değerindeki yardım parasına başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. Maddi yardımın çıkıp çıkmadığı ise yine aynı şekilde e-Devlet sistemi üzerinden kontrol ediliyor.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda.png

Başvurunun olumlu olması durumda kişi 1000 TL değerindeki parasını bir zarf içinde PTT’den teslim alıyor.

Sosyal yardım parasının başvuruları halen devam etmektedir.

Vatandaşların asıl merak ettiği, sosyal yardım parasına yönelik, başvuru sonucunun sorgulanma aşamasıdır.

Koronavirüs salgınından dolayı Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, maddi durumda zorluk çeken kişilere 1000 TL yardım parası vermeye başladıklarını duyurmuş.

Sosyal yardım paralarının 1. ve 2. Faz ödemeleri yapıldı. Vatandaş 3. faz ödemelerini bekliyor. Peki 3. faz ödemeleri hangi tarihte yapılacak?

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda.jpg

Sosyal yardım parası başvurusu olumlu olduğu taktirde kişi, parasını bir zarfın içinde PTT’den teslim alabiliyor.

3. faz destek başvurusu nasıl olacak? 1. faz ve 2. Faz başvurularından bir farkı olacak mı? Konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Vatandaşların merak ettiği bir başka konuysa pandemi destek başvurusunun devam edip etmediğine yöneliktir. Konuyla alakalı Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. faz pandemi sosyal yardım paralarının yatacağını söyledi.

1. ve 2. faz paraları sahiplerini buldu. Peki ama 3. faz paraları hangi tarihte yatacak? Pandemi başvuru sorgulamaya yönelik tüm detaylar…

BAKANLIK AÇIKLIYOR… DESTEK PARALARI VERİLMEYE DEVAM MI EDECEK? YOKSA SİSTEM DONDURULDU MU?

Bakanlık açıklıyor… Destek paraları verilmeye devam mı edecek? Yoksa sistem donduruldu mu? Koronavirüs döneminde Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verileceği açıklanan pandemi destek parası hala araştırılmaya devam ediyor.

Pandemi destek başvurusu yapmak isteyenlere yönelik açıklamada bulunan Bakan Zümrüt Selçuk, destek parasının verilmeye devam ettiğini açıkladı.

Açıklamasını sürdüren Bakan Selçuk, pandemi destek parasıyla alakalı merak edilen soruları yanıtladı.

Maddi durumu yetersiz olan vatandaşların başvuru yaptığı pandemi destek parasının ödemeleri ne zaman yapılacak? Vatandaşlar uzun süredir başvuruların sonuçlanması için beklediklerini söylüyor.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-001.jpg

Mayıs ayında başvuruda bulunan vatandaşların sonuçları sisteme eklenmemiş durumda.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek paralarının 2 fazının verildiğini bildirdi. 3. faz için araştırmaların sürdüğünü söylüyor.

Koronavisün verdiği ekonomik buhrandan etkilenen vatandaşlar, pandemi destek parasının başvuru sonuçları için bekleyişte…

Pandemi destek parasının ne zaman alınacağına yönelik araştırmalar sürerken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde 3. faz paralarının ne zaman verileceğine dair herhangi bir tarih belirtilmemiş.

Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar, 1000 TL’lik yardım parasının ne zaman ellerine geçeceğini dair araştırmalara devam ediyor.

DESTEK ÜCRETİNE BAŞVURU İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Destek ücretine başvuru için yapılması gerekenler. Pandemi destek parasıyla alakalı bilgi veren Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını açıkladı.

Bunun dışında e-Devlet başvuru ekranına yönelik bilgilendirmede bulunarak, koronavirüs salgınından ekonomik olarak etkilenen vatandaşların olduğunu, bundan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, vatandaşların yükünü azda olsa hafifletmek için böyle bir uygulamaya yöneldiği bildirildi.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-002.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinin, Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatıldığı duyuruldu. 2 faz ödemeleri tamamlanmış olup 3.faz için çalışmaların sürdüğü aktarıldı.

E-Devlet üzerinden başvuruların devam ettiği açıklandı.

Başvuruda bulunacak kişilerin e-Devlet üzerinde bulunan ‘Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu ’nu doldurması gerektiği belirtildi.

Başvuru çerçevesinde dikkat edilmesi gereken huşular şu şekildedir: Başvurunun yapılması esnasında TC kimlik numarasının son hanesine dikkat edilmeli.

TC kimlik numarasının son hanesi 0 ile bitiyorsa başvuru günü Pazartesi olarak belirlenmiştir. Kimlik numarasının son hanesi 2 ise kişi Salı günü pandemi destek paketine başvuru yapabilecek. 4 olan vatandaş Çarşamba, 6 olan Perşembe, 8 olan ise Cuma günü başvuru yapabilecek.

Hafta sonları ise herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacak. İsteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecek.

DEVLET DESTEĞİYLE VERİLEN PARADA SINIRLANDIRMA VAR MI?

Devlet desteğiyle verilen parada sınırlandırma var mı? Pandemi destek parasının kaç ay verileceği merak edilen sorular arasında. Pandemi destek parası sadece 1 ay mı veriliyor?

Koronavirüsten ekonomik olarak etkilenen vatandaşlara 1000 TL yardım parası verilmeye devam ediliyor.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-003.jpg

Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi destek parasını kaç ay verecek? Bir sınırlama söz konusu mu?

Başvuruda bulunan kişilerin ihtiyaç sahibi olduğu araştırıldıktan sonra pandemi destek parası bir defa verilecek. Bunun dışında maddi açıdan durumu iyi olmayan aileler belirlenecek ve bu ailelere bir müddet yardım parası verilecek.

Pandemi destek parasına başvurular devam etmektedir.

E-Devlet üzerinden pandemi destek başvurusu yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden giriş yapmak için şifre ya da T. C. Kimlik numarası bilinmiyorsa, en yakın nüfus müdürlüğüne gidilerek kimlik değiştirme işlemi yapılmaktadır.
 

Kimlik değiştirme işleminden sonra PTT’ye gidilerek e-Devlet giriş şifresi alınmaktadır.

3.faz başvurularının devam ettiği açıklanmış. Fakat başvuruda bulunan vatandaşlar pandemi destek parasının sonuçlarını bekliyor.

Aylar öncesi başvuruda bulunanlar bile destek başvurularının açıklanmasını bekliyor.

E-Devlet üzerinden yapılan başvuruda bulunan vatandaşlar sonuçlara yine e-Devlet üzerinden ulaşacak.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-004.jpg

KİŞİ HANGİ AŞAMADA BU DESTEKTEN YARARLANAMIYOR?

Kişi hangi aşamada bu destekten yararlanamıyor? E-Devlet yapılan başvurular nasıl öğreniliyor? Başvuru sonuçları hangi sistem üzerinden açıklanıyor? 

E-Devlet üzerinden başvuru sonuçlarına da bakılabiliyor. Başvuru ekranında ‘Sosyal yardım bilgisi bulunamamıştır’ anekdotu çıkıyorsa sonucu olumsuz karşılanmıştır.

Bunun dışında ‘Başvurunuz hala devam ediyor, inceleme aşamasında’ ve buna benzer anekdotlar yer alıyorsa, başvuru süreciniz inceleme aşamasındadır.

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-006.jpg

 

Peki, bu paradan kimlerin yararlanma hakkı var? Kimler yardım destek parasını alabilir? İşte detaylar…

pandemi-destek-basvurusu-hakkinda-005.jpg

Konuya yönelik genel bir açıklamada bulunan Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Faz-3 Başvurularının devam ettiğini ve kimlik numaralarını son hanesi dikkate alınarak başvuruların yapılacağı açıklanmış.

Başvuru değerlendirmeleri hane bazlı olarak ele alınacaktır. Yani bir aileden her üyenin başvuru yapması bir anlam taşımamaktadır. Çünkü bir kişi baz alınarak değerlendirme süreci başlatılacaktır.

Başvurular ve bu süreçlerin takibi e-Devlet üzerinden yapılacak.

Pandemi Destek Programının Faz 1 ve Faz 2 sürecinde 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bunun dışında aile üyesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alan kişiler, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar ve 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçilerinin bulunması durumunda başvurular dikkate alınmamaktır.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.