VakıfBank'tan Kobi Desteği! Kapsamlı Destek Paketi!

VakıfBank'tan Kobi Desteği! Kapsamlı Destek Paketi!

VakıfBank Kobi'lere destek olacağını duyurdu. Dünya Bankası ile 250 milyon dolarlık anlaşma yaptı.

VakıfBank'tan Kobi desteği geliyor. Türkiye’de salgının ekonomik etkilerini azaltmak için Dünya Bankası’ndan uzun vadeli kaynak temin etti. VakıfBank, işletmelere özel hazırladığı paketle sektöre destek oluyor.

Dünya Bankası Kobi tanımına uyan 250’nin altında çalışan sayısına sahip gerçek ve tüzel kişi işletmelerine bu paketten faydalanacak.

İş ortamında gerekli sağlık önlemleri alan ya da alacak olan, salgın şartlarına uyan dijital ve inovatif çözümler geliştiren şirketler destekten faydalanacak.

VakıfBank'tan Kobi Desteği

İşyerlerinin düzenli olarak temizlenmesi, çalışanları düzenli sağlık kontrolleri, sosyal mesafe ile ilgili iş yerinde bazı yenilemeler, salgın için önlem arz ediyor. Salgın sebebiyle dijitalleşme arttığından yeni ürün ve hizmetlerde de değişimler oldu. Bu sebeple yeni pazarlama stratejileri ve yeni iş çözümleri gerekti. Bu bağlamda harcamalar bu yönde değişmek zorunda kaldı.

Dünya Bankası ile devam eden iş birliğinde uzun vadeli ancak uygun maliyetli yeni kaynak geliştirdiler. Bu proje aynı zamanda BakıfBank'ın uluslararası kalkınma bankaları arasında tek seferde sağladığı en büyük montanlı kredi özelliği tadığını aktardı.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, paketten yayda alacak şirket tek seferde 3 milyon dolar civarı Türk Lirası, Euro azami kresi kullanırken toplamda 6 milyon dolar civarı Türk Lirası, Euro olabileceği anlattı.

Kadınlara Destek

Salgın yüzünden yıllık ciroda salgından en çok etki alan Kobi'ler fayda sağlayacak. Özellikle kadın girişimciler, genç işletmeler ve öncelikli yörelerde faaliyet gösteren firmalar fayda alacak. VakıfBank'tan Kobi desteği bu anlamda çok önem arz ediyor.

Destek kapsamında kredi vadesi boyunca istihdamını koruyan veya artıran işletmelere kredi vadesinde teşvik uygulayacaklar. Şirketler, 60 ay vadeye kadar aynı faiz oranıyla kredi kullanacaklar. Böylece şirketler istihdamını koruyacak ve istihdam artıracak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.