Restoran Rehberi Ve Online Sipariş Platformu Türkiye'den Çekildi!

Restoran Rehberi Ve Online Sipariş Platformu Türkiye'den Çekildi!

Restoran rehberi Zomato Türkiye ofisini geri çekti. Online olarak yemek siparişi alan Zomato, Türkiye ofisini kapatma kararı aldı.

Restoran rehberi Zomato platformu Türkiye ofisini kapatma kararı ile kullanıcıları durumu şaşkınlıkla karşıladı. 12 yıl önce Hindistan Delhi'de doğan ve dünyanın en büyüklerinden olan platformlardan birisiydi.

25 ülkede faaliyet gösteren Zomato online yemek platformu. bir süre önce Türkiye'de faaliyetlerini yavaşlatmıştı. Fakat firmanın aldığı kapatma kararı, şirkette çalışan kişilerin sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları nedeniyle ortaya çıktı.

Zomato çalışanları Türkiye ofisinin kapatıldığını duyurarak veda yazıları paylaştı.

zomato-turkiye-den-cekildi.png

Ofis Tekrar Açılma Kararı Alacak Mı?

Müşterilerin platforma girdiğinde yemeklere puan verme imkanının olduğu, hangi restoranda nasıl yemekler var? sorularının karşılandığı uygulamanın kapanması, kullanıcıları üzdü. Ayrıca menülerinde yer aldığı sistem sahibi şirket, Türkiye'ye 2013 yılında gelmişti. Çalışmalarının ilk yıllarında yüzde 50'nin üzerinde büyüme rakamlarına ulaşmıştı. Ayrıca ziyaretçi sayıları ise 4.5 milyona ulaşmıştı. Fakat bu kadar hızlı büyümesine rağmen 2017 yılında ülkemizden çekilme kararını duyurmuştu. Ancak hemen vazgeçilmiş olacak ki yıl sonunda kararını geri çekti.

Sebebi Ekonomik Kriz

Alınan bilgiler doğrultusunda, Zomato şirketi küresel krizin etkisiyle bilançoda meydana gelen zarara engel olamadı. Ekim ayında ise bilanço zararını karşılamak üzere sermaye artırma ve azaltma kararı aldı. Uygulanan karar ile birlikte şirket alacakları ve ortaklarının haklarını koruyacak bir yapı oluşturdu. Ne yazık ki oluşan borçların ödenmesinin hemen akabinde Türkiye ofisleri kapatıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.