Otomobil Alacakların Dikkatine; Fiyatlar Düştü

Otomobil Alacakların Dikkatine; Fiyatlar Düştü

Otomobil alacakların dikkatine; fiyatlar düştü. Kasım ayında başlayan ikinci el araba fiyatlarında ki düşme, Aralık ayında da devam ediyor. İkinci el araç satış fiyatlarındaki düşüş, Kasım ayı itibariyle de devam ediyor.

Otomobil alacakların dikkatine; fiyatlar düştü.

Kasım ayında başlayan ikinci el araba fiyatlarında ki düşme, Aralık ayında da devam ediyor. İkinci el araç satış fiyatlarındaki düşüş, Kasım ayı itibariyle de devam ediyor. 

Koronavirüs etkisiyle otomobil fiyatlarında artış yaşanmaktayken, ikinci el araç fiyatları, Kasım ayı itibariyle düşüş yaşamaktadır.

otomobil-fiyatlari-dustu-002.jpg

Otomobil alımına rağbetin az olmasından dolayı, ikinci el araba satışında yüzde 15 indirim gerçekleşti.

Garaj Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan, son durumunun piyasa değerlendirmesini yaparak, koronavirüs salgınının piyasa durgunluk getirdiğini fakat son zamanlarda alım talebi arttığını söylüyor.

Günlük 30 bin civarında olan korona vakalarından dolayı insanların toplu taşıma tercih etmeyerek, arabalara yöneldiğini söyleyen Özkan, ikinci el araçların daha çok tercih edildiğine değindi.

otomobil-fiyatlari-dustu.jpg

Sıfır araçların üretilmediği için yüksek fiyattan satıldığını dile getirerek, bundan dolayı eldeki araçların yüzde 40 oranında satıldığını aksetti.

OTOMOBİL ÜRETİMİNE GEÇİLDİ

Ocak ayından sonra ikinci el araçlara rağbetin artacağını, az kullanılan araçların satılmadığı açıklıyor.

Daha çok 70 ila 150 TL arasındaki araçların satıldığı ve 200 bin üstü araçların satışının da düşük olduğunu söyledi.

Sözlerine devam eden Özkan, araçların değer kaybetmeyeceğini çünkü insanlar için iyi bir yatırım olduğunu ve evden sonra düşünülen tek şeyin araba olduğu ifade etti.

Otomobil üretimlerinin başlamasının ardından fiyatların eskiye döneceğini ve var olan zararı kapatacaklarını düşünüyorlar.

otomobil-uretimi.jpg

2021 yılında otomobil alımının eskiye döneceğini, piyasanın hareketli olacağını düşündüğünü ve satışların iyi olmasını umut ettiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.