Nakdi Ücret Desteğinin Alınacağı Tarih Kesinleşti mi? Ödemeler Nasıl ve Nereden Yapılıyor? Bakan Selçuk Açıklıyor…

Nakdi Ücret Desteğinin Alınacağı Tarih Kesinleşti mi? Ödemeler Nasıl ve Nereden Yapılıyor? Bakan Selçuk Açıklıyor…

Nakdi ücret desteğinin alınacağı tarih kesinleşti mi? Ödemeler nasıl ve nereden yapılıyor? Bakan Selçuk açıklıyor… Ödemelere dair tüm detaylar...

Nakdi ücret desteğinin alınacağı tarih kesinleşti mi? Ödemeler nasıl ve nereden yapılıyor? Bakan Selçuk açıklıyor…

Nakdi ücret ödemelerine ilişkin açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemeler hakkında açıklama yaptı.

Nakdi ücret ödemeleri ne zaman başlayacak? Ödeme nasıl ve nereden yapılacak? Nakdi ücret ne demek? Konuya dair tüm detaylar haberin devamında…

nakdi-ucret-odemeleri.png

Nakdi ücret ödemeleri hakkında açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin bugün itibariyle başlayacağını açıkladı.

Nakdi ücret ödemeleri bugün itibariyle başlıyor. Aralık ayına ilişkin nakdi ücret ödeme desteği, bugün itibariyle başlayacak.

DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ BANKA ARACILIĞI İLE ALINACAK? DETAYLAR…

Destek ödemeleri hangi banka aracılığı ile alınacak? Detaylar… Nakdi destek ödemelerine ilişkin açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin yapılacak olan destek ödemelerinin banka hesapları üzerinden yapılacağını açıkladı.

Açıklamalarını devam ettiren Bakan Selçuk, hatalı IBAN ya da banka numaralarında eksikliğin olması durumunda, ödemelerin PTT aracılığı ile yapılacağını açıkladı.

nakdi-ucret-odemeleri.jpg

Nakdi ücret ödemelerinin ilk önce ücretsiz izine ayrılanlara yapılacağını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bugün ödemelerinin yapılacağını açıkladı.

Sözlerini sürdüren Bakan Selçuk, istihdamı korumak ve salgının ekonomik etkilerini azaltmak için çalıştıklarını belirtti.

DESTEK ÖDEMELERİ 2 AY UZATILIYOR…

nakdi-ucret-odemeleri.webp

Destek ödemeleri 2 ay uzatılıyor… Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında istihdamı korumak için hareket ettiklerini, bu neticede işveren ve çalışanı desteklemeye devam edeceklerini bildirdi.

Resmi gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret ödemeleri 2 ay uzatılmıştır.

Nakdi ücret süresi 17 Ocak’tan itibaren 2 ay uzatıldı. Cumhurbaşkanından alınan karar ile uzatılacağı açıklandı.

Peki ama nedir bu nakdi ücret desteği? Nakdi ücrete dair her şey haberin devamında…

nakdi-ucret-odemeleri-001.webp

Nakdi ücret desteği, koronavirüs salgınının ekonomik hayata etkisini azaltmak için, 4447 sayılı Kanunun geçici 24. maddesi kapsamında yer alan maddeye göre, kişilere ücretsiz izne çıkarıldıkları ya da işsiz kaldıkları zaman İşsizlik Sigortası Fonundan ve İŞKUR tarafından yapılan ödemelere denir.

Nakdi ücret desteği İŞKUR tarafından yapılır. Salgın neticesinde ekonomik durumu kötü olan kişilere destek amaçlı sağlanan yardımdır.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.