Koronavirüs Sonucu Ekonomik Olarak Zarar Gören İşletmelere Güzel Haber

Koronavirüs Sonucu Ekonomik Olarak Zarar Gören İşletmelere Güzel Haber

Ekonomik olarak zarara uğrayan işletmelere güzel haber geldi! Koronavirüs sürecinde kapatılan işyerlerine vergi beyannamesi kararı!

Koronavirüs sonucu ekonomik olarak zarar gören işletmelere güzel haber.

Ekonomik olarak zarara uğrayan işletmelere güzel haber geldi! Koronavirüs sürecinde kapatılan işyerlerine vergi beyannamesi kararı!

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen işyerlerinin stopaj, KDV beyannameleri, gelir vergisinin ödeme ve verilme süreleri ertelendi.

Salgın sürecinde Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok ülke ekonomik olarak zarara uğradı. Kapatılan birçok işletme ise bu sayede iş yapma yetisini kaybetti. Vergi beyannamesi  merak edilen her şey ve daha fazlası haberin devamında…

Türkiye, ekonomik olarak işletmelerin elinden tutmak için birçok çalışma başlattı. Alınan kararlar arasında kapatılan birçok işletmenin gelir vergisiyle alakalı bir maddede yerini aldı.

Bunun dışında kapatılan işyerleri için mücbir sebep kararı çıktı. Mücbir sebep kararı neticesiyle, bu karar kalktıktan tam 26 gün sonra vergi beyannamesi verilmeye başlanacak.

Bunun yanında resmî gazetede yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde salgın sürecinde çalışmaya ara veren ya da durduran işyerleri ile ilgili önemli kararların aldığı açıkladı.

Alınan kararlar arasında mücbir sebep ortadan kalktıktan 26 gün sonra, vergi beyannamesi verilmeye başlanması da yerini alıyor.

Kapatılan iş yerlerine yönelik önemli kararlar alındı. İşte merak edilen her şey ve daha fazlası haberin devamında…

vergi-beyannamesi-karari.jpg

Koronavirüs Sürecinde Kapatılan İşyerlerine Vergi Beyannamesi… İşte Detaylar…

Koronavirüs sürecinde kapatılan işyerlerine vergi beyannamesi. İşte detaylar… Faaliyete ara verilen işyerleri stopaj, gelir vergisi ve KDV beyannamelerin ödeme ve verilme sürelerini erteledi.

Bundan istinaden koronavirüs sürecinde kapatılan işyerleri, alınan karar neticesiyle 26 gün sonra vergi beyannamesinin verileceği ifade edildi.

Vergi beyannamesi ile işletme sahiplerinin yüzü gülecek. İçişleri Bakanlığı, salgın sürecinde kapatılan sektörlere yönelik karar alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı konuya yönelik açıklama yaparak alınan tedbirler kapsamında faaliyetlerine ara verilen ya da kapatılan işletmelerin bulunduğu sektörde, mücbir sebeplerin ilan edildiğini açıkladı.

Bununla birlikte mücbir sebep kalktıktan 26 gün sonra vergi beyannamesi başlayacak.

Alınan bu karar ile mücbir sebep kalkınca 26 gün sonunda vergi beyannamesinin başlayacağı açıklandı.

Yani salgın sürecinde kapatılan ya da çalışmasına ara verilen işletmeler, mücbir kararın dışında 26 gün sonra vergi beyannamesinin başlayacağını açıkladı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.