Kira Desteği Ödemeleri Başladı, Kim Ne Zamana Kadar Başvuru Yapabilecek?

Kira Desteği Ödemeleri Başladı, Kim Ne Zamana Kadar Başvuru Yapabilecek?

Kira desteği ödemelerinin başlamasıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakın neler söyledi...

Kira desteği ödemeleri başladı, kim ne zamana kadar başvuru yapabilecek?

Kira desteği ödemelerinin başlamasıyla Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakın neler söyledi...

Sanatkâr ve esnaflar ile gerçek kişi tacirlerine yönelik verilecek olan kira desteği ödemelerinin bugün itibariyle ödenmeye başlandı açıklandı.

Kira desteği ödemelerinin bugün başladığı açıklandı. Sanatkârlar ve esnaflara yapılacak olan kira desteği ödemelerinin başlandığı açıklandı. Ödemeler bugün başladı.

Sanatkâr ve esnaflar kira ödemlerine bugün kavuşuyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Pekcan, neler söyledi? Yapılan açıklamalar ve daha fazlası haberin devamında…

Konuya ilişkin açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, sanatkâr, esnaf ve gerçek kişilere yönelik yapılacak olan gelir kaybı desteğinin 20 Ocak'ta başladığını söyledi. Buna ilaveten kira kaybı desteği ödemelerinin ise bugün yapıldığı açıklandı.

kira-destegi-odemeler.webp

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ödemelere İlişkin Açıklamada Bulundu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ödemelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, açıklamada bulundu. İşte haberin tüm detayları…

Sanatkarlara, esnaflara ve gerçek kişi tacirlerine yönelik yapılan gelir kaybı desteğinin 20 Ocak'ta ödenmeye başlandığını belirtti. Kira desteği ödemelerinin ise bugün itibariyle başladığını, bu ödemelerin herkese hayırlı olmasını diledi.

Ticaret Bakanı bakan Pekcan dün yaptığı açıklamada, esnaf, sanatkârlar ve gerçek kişi tacirlerine yönelik kira gelir kaybına dair talepler geldiğini, bundan dolayı gelir kaybı ile desteklenen başvuruların yeniden açıldığını söyledi.

Başvurudan Yararlanmak İsteyenler Neler Yapmalı? Nereye Başvuruda Bulunmalı? Gelir Kaybı İçin Ödenecek Tutar Belli mi?

Başvurudan yararlanmak isteyenler neler yapmalı? Nereye başvuruda bulunmalı? Gelir kaybı için ödenecek tutar belli mi? Gelir kaybı başvurusu için neler yapılmalı? Son başvuru tarihi belli mi? Başvuruyu kaçıran esnaflar, ne zamana kadar bu kampanyadan yararlanabilir? Gelir kaybının son başvuru tarihi ne zaman?

Bu destekten yararlanma şartlarını da söyleyen Ticaret Bakanı Pekcan, e- Devlet üzerinden başvuru yapabileceğine değindi.

Sözlerini sürdüren Ticaret Bakanı Pekcan, esnafa yönelik yapılacak geri kaybı desteğinin 1.000 lira olduğunu, bu oranın büyükşehirlerde 750 TL, diğer şehirlerde 500 TL olmak üzere 3 ay süreyle ödeneceğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.