Elektrikte Sanayiciye Sabit Fiyat Uygulaması

Elektrikte Sanayiciye Sabit Fiyat Uygulaması

Elektrikte sanayiciye sabit fiyat uygulaması. Limak Enerji, sanayilere bir yıl boyunca değişmeyen fiyatlar sunarak bütçelerinde tasarruf amaçlıyor.

Elektrikte sanayiciye sabit fiyat uygulaması. 
Limak Enerji, sanayilere bir yıl boyunca değişmeyen fiyatlar sunarak bütçelerinde tasarruf amaçlıyor. 

2020/12/21/elektrikk.jpg

ENERJİNİN VERİMLİ KULLANILMASI

81 ilde müşteri portföyü bulunan şirket, müşterilerine bugüne kadar 955 milyon TL/lik bir fayda sağladı. Enerjinin verimli kullanılması ve tüketicilerin bu konuda bilinçlendirilmesini hedefleyen Limak Enerji, hayata geçirdiği pek çok proje ile farklı enerji tüketim gruplarındaki kullanıcılara yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor.

81 ilde müşteri portföyü bulunan şirket sanayi ve ticarethane abonelerine indirimli ve bir yıl boyunca değişmeyen fiyatlar sunuyor, işletmeler bütçelerinde 5 bin TL'ye varan tutarı tasarruf edebiliyor.

Pandemi ile birlikte günlük elektrikli eşya kullanımının faturalara fark edilir şekilde yansımaya başlaması üzerine Enerji Danışmanım Projesini devreye alan Limak Enerji, enerjinin verimli kullanılması konusunda evleri ve iş yerlerini ziyaret ederek bilinçlendirme çalışmaları yapmaya başladı.

2021/01/15/jeotermal-elektrik-santralleri.jpgENERJİ VERİMLİLİĞİ

Proje kapsamında enerji verimliliği uzmanlarından oluşturulan ekipler, ev ve işletmeleri dolaşarak vatandaşlara nasıl enerji tasarrufu yapılabileceği hakkında bilgi veriyor.

Ziyaret sırasında elektrikli aletlerin, aydınlatmaların, ısıtma ve soğutma sistemlerinin enerji tüketimleri incelenerek, bu cihazların nasıl kullanılması ve konumlandırılması gerektiği anlatılıyor.

elektrik.jpgYILDA 5 BİN TL'YE VARAN TASARRUF

Yılda 5 bin TL'ye varan tasarruf Enerji Danışmanım Projesi kapsamında seçilen örnek işletmede elektrik faturası 2.031 TL iken, şirketin yürüttüğü bilinçlendirme çalışmalarıyla işletmenin fatura tutarını 1.625 TL'ye kadar düşürmesi sağlandı.

AYDA YÜZDE 20 ORANINDA TASARRUF

Böylece iş yeri sahibi ayda yüzde 20 oranında tasarruf sağlayarak, yılda da yaklaşık 5 bin TL'ye varan bir tutarı tasarruf edebilecek.

Yine seçilen örnek ailede elektrik faturası 191 TL iken yapılan bilgilendirmeyle ailenin faturalarını 150 TL'ye kadar düşürmesi sağlandı. Böylece ziyaret edilen aile ayda ortalama yüzde 20 tasarruf sağlayarak, yılda da yaklaşık 500 TL'ye varan bir tutarı tasarruf edebilecek duruma geldi.

HER YIL KOMBİ VE KLİMA BAKIMI

Tüketiciler, kombi ve elektrikli ısıtıcıların ortalama bir ısı seviyesinde ve sabit tutulması tasarruf sağlarken, vatandaşlar tasarruflu kombi seçimi yaparak, kalorifer peteklerinin önünü açık bırakarak ve her yıl kombi ve klima bakımı yaptırarak da tasarruf edebiliyorlar. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.