Bakan Yardımcısı Açıkladı. Enerjide Yeni Teşvik Dopingi Yolda

Bakan Yardımcısı Açıkladı. Enerjide Yeni Teşvik Dopingi Yolda

Bakan yardımcısı açıkladı. Enerjide yeni teşvik doping yolda. Haziran 2021 sonrası için yeni teşvik paketi hazırlıkları tamamlandı.

Bakan yardımcısı açıkladı. Enerjide yeni teşvik doping yolda. Haziran 2021 sonrası için yeni teşvik paketi hazırlıkları tamamlandı.

ENERJİDE YENİ TEŞVİK PAKETİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, enerjide yeni teşvik paketine dair hazırlıkları anlattı. Tancan, 30 Haziran 2021'de YEKDEM'in sona ereceğini hatırlattı ve şimdiye kadar dolar bazlı verilen teşviklerin yeni dönemde TL bazlı olarak verileceğini açıkladı.

YATIRIMCILARI VE TÜKETİCİLERİ ANİ KUR HAREKETLERİNDEN KORUMAK İÇİN TEŞVİK PAKETLERİ

Ani kur hareketleri ticaret hayatını zorlarken, yatırımcıları ve tüketicileri ani kur hareketlerinden korumak için teşvik paketlerinde de yeni bir yola girildi.

Bakan Yardımcısı Tancan, yeni teşvikleri önümüzdeki günlerde ilan edeceklerinin müjdesini verdi.

enerji-bakan-yardimcisi-abdullah-tancan.jpgSALGIN DÖNEMİNDE SEKTÖREL İSTİŞARE TOPLANTILARI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), salgın döneminde sektörel istişare toplantılarına Video konferans yöntemi ile düzenlenen Enerji Sektörü İstişare Toplantısıyla devam etti.

2021/01/15/jeotermal-elektrik-santralleri.jpgEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay moderatörlük görevini üstlendi. Toplantıda BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, EPDK Başkan Yardımcısı Hacı Ali Ulutaş, TEİAŞ Genel Müdürü Orhan Kaldırım, BTSO Enerji Konseyi Başkanı Erol Dağlıoğlu yer aldı.

SANAYİCİLERDEN GELEN GÜNCEL SORU VE SORUNLAR

Sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, sanayicilerden gelen güncel soru ve sorunlara dair yapılan hazırlıklara ilişkin açıklamalar yaptı.

2020/12/21/elektrikk.jpgTÜRKİYE ÜRETİM GÜCÜ İLE AYAKTA KALDI

Türkiye üretim gücü ile ayakta kaldı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2020 yılında Kovid-19 salgını nedeniyle küresel ticaretin büyük sekteye uğradığını, ancak her şeye rağmen üretimi sürdürmekte kararlı olduklarını vurguladı.

2021/01/17/elektrik.jpgBURSA'DAKİ 17 SANAYİ BÖLGESİ

Bursa'daki 17 sanayi bölgesinde üretimin hız kesmeden devam ettiğinin altını çizdi ve girdi maliyetlerinin düşmesi halinde üretimde artış yaşanacağını belirtti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.