Bakan Pekcan’dan Esnafı Sevindirecek Haber! Başvurular Tekrar Açıldı!

Bakan Pekcan’dan Esnafı Sevindirecek Haber! Başvurular Tekrar Açıldı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira ile desteklenen başvurunun 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Bakan Pekcan’dan esnafı sevindirecek haber! Başvurular tekrar açıldı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira ile desteklenen başvurunun 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Kira ve gelir kaybı desteği için başvuruda bulunamayan sanatkârlar ve esnaflara Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan güzel bir haber geldi.

Kira ve gelir kaybı desteği için başvuruda bulunamayan sanatkâr ve esnafları seslenen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bugün gelir kaybı ve kira ile desteklenen başvuruların tekrar açıldığına ve e-Devlet üzerinden başvuruların süreceğini söyledi.

Binlerce sanatkâr ve esnaf vatandaşları ilgilendiren konuya yönelik açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'da geldi.

Konuya yönelik açıklama yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gelir kaybı ve kira ile desteklenen başvurunun 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Kira ve gelir kaybı desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 31 Mart 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

Açıklamalarına devam eden Bakan Pekcan, bakanlığa ulaşan talepler doğrultusunda gelir kaybı ve kira ile desteklenen başvuruların tekrar açıldığını, başvuru sürecinin uzadığını dile getirdi.

ruhsar-pekcandan-esnafi-sevindirecek-haber.jpg

Başvuru Süreci Hakkında, Nasıl ve Nereden Yapılacak? Bir Kişi Kaç Defa Başvuruda Bulunabilir?

Başvuru süreci hakkında, nasıl ve nereden yapılacak? Bir Kişi Kaç Defa Başvuruda Bulunabilir? Bu destek programından yararlanmak isteyen esnafın ise 31 Mart 2021 tarihine saat 23.59 a kadar e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı.

Gelir kaybı desteği ile aylık 1000 lira olan hibenin 3 aylık süreçte toplamda 3000 lira olduğu açıklandı.

Bunun dışında gelir kaybı desteğinde iş yerinin kira olması durumunda, Büyükşehir Belediyelerinin olduğu yerlerde aylık 750 lira olan bu rakam 3 aylık 2 bin 250 lira, diğer yerlerde ise aylık 500 lira olmak üzere toplamda 1500 lira kira desteği yapılacak.

Bununla birlikte iş yerinin kira bedelinin başvurduğu kira destek tutarının altında olması durumunda ise işyerine var olan kira tutarı kadar destek verilecek.

Şartların sağlanmasıyla kira desteğinden ve gelir kaybından aynı anda yararlanılabilecek. Birden fazla işletmesi olanlar ise bu destekten sadece bir defa yararlanabilecek.

Kişinin birden fazla iş yerinin bulunması durumunda ise sadece 1 işyeri için kira desteği verilecek.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.