1100 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılıyor! Bu Ödemelerden Kimler, Nasıl Yararlanacak?

1100 TL Sosyal Yardım Ödemeleri Yapılıyor! Bu Ödemelerden Kimler, Nasıl Yararlanacak?

Pandemi döneminde sosyal destek için başvuruda bulunan vatandaşlar, 1100 lira sosyal yardım ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. İhtiyaç sahiplerine yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri vatandaşlar tarafından tekrardan gündeme geldi.

Pandemi döneminde sosyal destek için başvuruda bulunan vatandaşlar, 1100 lira sosyal yardım ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. İhtiyaç sahiplerine yapılacak olan 1100 lira sosyal yardım ödemeleri vatandaşlar tarafından tekrardan gündeme geldi.

Sosyal yardım paketine başvuruda bulunan vatandaşlar paranın yatıp yatmadığını sorguluyor. Devlet tarafından vatandaşa yapılan 1100 liralık sosyal yardımın ne zaman hesaplarda olacağı merak ediliyor.

Pandemi döneminde bakanlık tarafından yapılan sosyal yardım ödemelerinin detayları belli oldu. Daha önce bakanlık tarafından yapılan ödemeleri, banka hesabı bulunan kişilerin kartlarına yatmıştı. Banka hesabı bulunmayan kişiler ise sosyal yardım ödemelerini PTT kartı aracılığıyla aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nakdi Ücret İle Alakalı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nakdi ücret ile alakalı açıklama yaptı. Ayrıca kısa çalışma ödeneği ve İŞKUR işsizlik ödeneğinden faydalananlar 1100 TL'lik sosyal yardım ödeneğinden faydalanamayacak. 1100 TL sosyal yardımdan kimlerin faydalanacağı ise netlik kazandı.

1100-tl-sosyal-yardim-odemeleri-yapiliyor-bu-odemelerden-kimler-nasil-yararlanacak.jpg

Koronavirüs salgınından dolayı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası verileceğini duyurdu. Bakan Selçuk sosyal nakdi destekten kimlerin faydalanacağını da açıkladı. Bunun dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ihtiyaç sahibi kişilere verilen 1000 liralık nakdi desteğin 1100 liraya çıkartıldığını söyledi.

Bakan Selçuk Başvuru Detaylarını Açıkladı

Bakan Selçuk başvuru detaylarını açıkladı. Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk pandemi döneminde verilen sosyal destekten kimlerin faydalanacağını da açıkladı. Bakan Selçuk faz 3 başvurularının başladığını ve bu başvurulara E-devlet üzerinden erişimin açıldığını söyledi.

Vatandaşın T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başvuru yapabileceğini belirtti. Başvuru süreci E-devlet üzerinden takip edilecek ve değerlendirmeler hane bazı olarak yapılacaktır. Aynı haneden birçok kişinin başvuruda bulunması halinde tek başvuru değerlendirmeye alınacak.

1100 TL’lik Nakdi Destekten Kimler Yararlanacak?

1100 TL’lik nakdi destekten kimler yararlanacak? Pandemi sosyal destek programında Faz 1 ya da Faz 2 kapsamında verilen 1000 lira destekten faydalanmış olan kişilerin tekrardan başvuru yapması durumunda başvurusu değerlendirmeye alınmayacak. Kamu işçileri, memurlar, sosyal güvenlik kurumundan gelir ya da aylık alan emekliler, İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden ve işsizlik ödeneğinden faydalananlar bu başvurudan yararlanamayacak.

Nakdi destek programı E-devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ‘sosyal yardım sorgula’ başlıklı bölümünden kontrol edilebilecek. Ayrıca yapılan pandemi yardımı ödemeleri kişinin banka hesabına yatırılacak. Banka hesabı bulunmayan kişiler ise ödemelerini PTT kartlarından alabilecek.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.