Üniversiteler ve Liseler Açılıyor mu? Bakan Selçuk Açıkladı

Üniversiteler ve Liseler Açılıyor mu? Bakan Selçuk Açıkladı

Üniversiteler ve liseler hakkında açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kademeli normalleşme sürecine değindi.

Üniversiteler ve liseler hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Ayrıca Bakan Selçuk, yakın zamanda köy okullarının açılmasıyla üniversite ve liselere yönelikte açıklama yaptı. 

Bakan Selçuk, '1 Mart itibariyle Türkiye kademeli normalleşme sürecini yaşayacak. Üniversitelere yönelikte kararlar aldık. Bazı dersler yüz yüze olmayacak. Fakat program aşamasındayız. Online devam edecek derslerde olacak.' dedi.

Liselere yönelikte açıklamada bulunan Bakan Selçuk, 1 Mart tarihinde 12.sınıfların yüz yüze eğitime geçeceğini söyledi. Bunun dışında mesleki ve teknik Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinin ise uygulamalı dersleri yüz yüze olacak. Üniversitede uygulamalı derslerinde yüz yüze olacağı açıklandı. 

universiteler-ve-liseler-aciliyor-mu-bakan-selcuk-acikladi.jpg

Uygulamalı Dersler Üniversiteler ve Liseler de Yüz Yüze Olacak! 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise ve üniversitelerde de tedbir aldıklarını, uygulamalı dışında derslerin online olacağını söyledi. Bakan Selçuk, 'uygulamalı dersler üniversiteler ve liseler de yüz yüze olacak' dedi. Ayrıca okula gelme gibi bir zorunluluğun koyulmayacağını belirtti. 

Bakan Selçuk, eğitim planlamasının ise Zümre Öğretmenler Kurulunca planlanacağını söyledi. Bunun dışında hibrit eğitim yoluyla verilecek dersler ve saatleri de "meslek.eba.gov.tr" internet adresinde yayınlandı.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı okullarda her türlü tedbirin alındığını, sosyal mesafe için önlemlerin uygulandığını belirtti. Bu kapsamda öğrenciler yan yana oturmayacak ve sınıfların kapasite oranı olacak. Öte yandan okula gelmek istemeyen öğrenciler ise bunu okulun ilgili birimlerine bildirecek.  

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.