Minikler Okullarına Kavuştu! Risk Değerlendirmesi Yapılıyor

Minikler Okullarına Kavuştu! Risk Değerlendirmesi Yapılıyor

Minikler okullarına kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığı kademeli normalleşme süreci içerisinde eğitim alanında açıklamada bulundu.

Minikler okullarına kavuştu. 1 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme hakkında açıklama yaptı. Ayrıca eğitim alanında da normalleşme sürecine gidileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarla alakalı kararlar için kabine toplantısını işaret etmişti. Dün 15.00'te yapılan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçti. Bunun dışında eğitim alanında da kademeli normalleşme yaşanacağını belirtti. 

Milli Eğitim Bakanlığı, 2 Mart tarihinde risk grubu düşük olan illerde yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı. Ayrıca düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liselerde kademeli normalleşme sürecine ilk adımı atıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni normalleşme sürecini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığından da açıklama geldi. 

minikler-okullarina-kavustu-risk-degerlendirmesi-yapiliyor.jpg

2 Mart Tarihi ile Minikler Okullarına Kavuştu

Kademeli normalleşme süreciyle birlikte 2 Mart tarihi ile minikler okullarına kavuştu. Kabine toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı açıklamada bulundu. Bakanlık, il bazında kontrollü normalleşme ile birlikte eğitim alanında da tedbirlerin alındığını açıkladı. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde örgün eğitim başlamış durumda. 

Bakanlık, düşük ve orta riskli illerde yüz yüze eğitimin belli kurallar çerçevesinde açıldığını söyledi. Okul öncesi eğitim kurumlarında dersler tam gün yapılıyor. İlkokullarda sınıflar seyreltilerek haftada 2 gün okula gidiliyor. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda da haftada 2 gün, 8. sınıflarda ise 12-22 saat arasında ders yapılıyor. Bakanlık, 12. sınıflarda ise 16-24 saat arasında eğitime başlanacağını söyledi.

minikler-okullarina-kavustu-risk-degerlendirmesi-yapiliyor-001.jpg

Yüz Yüze Eğitim Zorunlu Olmayacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'yüz yüze eğitim zorunlu olmayacak. Çünkü çocuğunu okula göndermek istemeyen aileler olabilir. Bu durumda okul yetkililerine durumu izah edebilirler.' dedi. Öte yandan okullarda sınıf kapasitesinin yarı kontenjana indiriliyor. Bakanlık, her türlü tedbirin alındığını, öğrencilerin yan yan dahi oturmayacağını belirtti. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.