MEB’den Yüz Yüze Eğitim İçin Büyük Adım!

MEB’den Yüz Yüze Eğitim İçin Büyük Adım!

MEB’den yüz yüze eğitim için büyük adım! MEB, sürücü kursları, mesleki kurslar ve eğitim merkezleri için yüz yüze eğitim izni verdiklerini açıkladı.

MEB’den yüz yüze eğitim için büyük adım!

MEB, sürücü kursları, mesleki kurslar ve eğitim merkezleri için yüz yüze eğitim izni verdiklerini açıkladı.

Türkiye’de etkisini gösteren koronavirüs salgını hayatın her alanını olumsuz etkiledi. Birçok meslek pandeminin etkisiyle sarsılırken belki de en büyük yarayı eğitimciler ve öğrenciler aldı. Uzun zamandır kamu ya da özel birçok kurum çevrimiçi eğitim yoluyla öğrencilerine ulaşırken, Milli Eğitim Bakanlığı belirli bir kesimin içini rahatlatacak müjdeyi verdi.

ÖZEL KURSLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYABİLİR

kurs.jpg

Özel kurslar yüz yüze eğitime başlayabilir! Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim kurumları olan motorlu taşıt sürücüleri kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, ,ş makineleri sürücü eğitim kursları, özel eğitim rehabilitasyon merkezleri, hizmet içi eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması şartlarına uymak kaydıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi. Özel eğitim kurslarında ise bu tarih 15 Şubat 2021 olarak belirlendi.

BAKAN YARDIMCISI İLAN ETTİ

Bakan yardımcısı ilan etti! Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın imzasıyla tüm illere gönderilen yazıda koronavirüs salgınının etkisi hatırlatıldı ve “ülkemiz ve tüm dünyada olduğu gibi, yaşanan mevsim şartlarının etkisiyle koronavirüs salgını vaka sayıları artmıştır. Bu nedenle 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında olan bütün özel eğitim kurumları 20 Kasım 2020 – 4 Ocak tarihlerinde yüz yüze olan tüm eğitim öğretim faaliyetleri durdurulmuştur.” denildi.

ozel-egitim.jpg

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, yüz yüze eğitime başlayabilecek kurumlar tek tek belirtildi. Yine aynı kanun kapsamına giren çeşitli kurslar motorlu taşıt sürücüleri kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, özel eğitim rehabilitasyon merkezleri, hizmet içi eğitim merkezleri ve mesleki eğitim merkezlerinin ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması şartlarına uymak kaydıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi. Özel eğitim kurslarında 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren İçişler Bakanlığı’nın 30 Kasım 2020 tarihinde ilan ettiği sokağa çıkma kısıtlamalarının ihlal edilmemesi kaydıyla yüz yüze eğitimin yapılabileceği bildirildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.