MEB'den Uzaktan Eğitim Açıklaması

MEB'den Uzaktan Eğitim Açıklaması

MEB'den uzaktan eğitim açıklaması yapıldı. Açıklamada, sömestrinin ne zaman başlayacağı gibi bilgiler de yer aldı. MEB'den yapılan açıklamada İlkokullarda sınav yapılmayacağı belirtilen, diğer okul türlerinde sınavların nasıl olacağı da belirtildi.

MEB'den uzaktan eğitim açıklaması yapıldı. 
Açıklamada, sömestrinin ne zaman başlayacağı gibi bilgiler de yer aldı. MEB'den yapılan açıklamada İlkokullarda sınav yapılmayacağı belirtilen, diğer okul türlerinde sınavların nasıl olacağı da belirtildi.

MEB'den Covid-19 salgını önlemleri kapsamında uzaktan eğitimin uzatıldığı açıklandı. İlkokullarda sınav yapılmayıp, etkinliklere katılım üzerinden bir notlama sistemine gidileceğinin altı çizilen açıklamada, ortaokul ve liselerde, performans üzerinden değerlendirme yapılacağı ifde edildi.

eba-uzaktan-egitim.jpgUZAKTAN EĞİTİM 22 OCAK'A KADAR SÜRECEK

İlkokul, ortaokul ve liselerde, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi 22 Ocak 2021 Cuma günü tamamlanacak. Karne dağıtımları da günlere yayılarak yığılmanın önüne geçilmeye çalışılacak. Öğrenciler karneleri almak için farklı günlerde okula gidecek.

İKİNCİ DÖNEM BAŞLANGIÇ TARİHİ 15 ŞUBAT

22 Ocak'ta başlayan tatil 15 Şubat tarihine kadar sürecek. Pandemiyle mücadele kapsamında, yüz yüze eğitim veren okullar, uzaktan eğitime geçmişti. Yüz yüze eğitim de kademeli olarak başlamıştı. Öğrenciler bazı günler okula gidiyor, bazı günlerse gitmiyorlardı. Dönüşümlü bir sistem mevcuttu.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan genelgede, okul öncesi eğitim için yüz yüze dönemin yeniden başladığı duyurulmuş. Bu yönde beklenti içinde olanların yüzü gülmüştü. Okul öncesi eğitime dair, bugün yayınlanan genelgede herhangi bir bilgiye yer verilmedi. Yani okul öncesi eğitim, son genelgede yayınlandığı üzere yüz yüze verilmeye devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının başladığı ilk andan itibaren, eğitim hayatını minimum düzeyde etkileyecek tedbirler alınması noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.