MEB Özel Eğitim Öğretmenleri İçin Harekete Geçti

MEB Özel Eğitim Öğretmenleri İçin Harekete Geçti

Özel Eğitimde görev alan ücretli öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı düğmeye bastı, uzaktan mesleki gelişim eğitimi alacaklar...

MEB Özel Eğitim Öğretmenleri İçin Harekete Geçti

Özel Eğitimde görev alan ücretli öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı düğmeye bastı, uzaktan mesleki gelişim eğitimi alacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim alanında görevli olan ücretli öğretmenler için harekete geçti. Özel eğitim alanında 81 şehirde görevlendirilen 14 bin 643 ücretli öğretmenin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mesleki gelişim eğitimi alacak.

Bakanlık duyurdu!

Bakanlık duyurdu! Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre verilecek olan eğitimler, özel eğitim okulları veya sınıflarında, hastane yada evde ders ücreti karşılığında görev yapan ücretli öğretmenlerin tümüne yönelik düzenlenecek.

Eğitimler tamamen ücretsiz

Eğitimler tamamen ücretsiz! Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurusunu yaptığı Özel Eğitim veren ücretli öğretmenlere yönelik gelişim eğitimi için, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 81 şehirde görevlendirilen 14 bin 643 öğretmene yönelik çevrim içi gerçekleştirilecek olan 10 saatlik eğitimler, tamamen ücretsiz olacak. Özel eğitim öğretmenlerine yönelik eğitimlerin 25 Ocak- 12 Şubat’ta tamamlanması planlanıyor.

Özel Eğitim öğretmenlerine verilecek olan eğitimlerde öğretim yöntem ve teknikleri, temel kavramlar, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik ortam ve materyal uyarlamalar, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin uzaktan eğitim süreçleri ve bireyselleştirilmiş eğitim programı geliştirme konularında öğretmenlerin bilgi ve beceri güncellemesi hedefleniyor.

“Böyle bir eğitim ilk kez düzenleniyor”

ziya-selcuk.jpg

“Böyle bir eğitim ilk kez düzenleniyor” Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Kovid-19 sürecine değinerek bu süreçte eğitim alan tüm öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını, bunun yanı sıra öğretmenlere de yardım etmek için mesleki eğitimler düzenlediklerinin altını çizdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin eğitiminde, öğretmenlerin yeni koşullara adaptasyonu ve farkındalığının kritik öneme sahip olduğunu vurguladı ve şu sözleri kaydetti:

“Böyle bir eğitim, ücretli öğretmenler için ilk kez düzenleniyor. Bu eğitim kapsamında görevli olan öğretmenlerimizin özel eğitim hakkındaki bilgilerini güncellemeyi ve koronavirüs salgını günlerinde yeni uygulamalar hususunda bilgilendirmeyi planlıyoruz. Özel eğitim veren ücretli öğretmenlerimiz için başlattığımız eğitimleri pazartesi günü başlatacağız ve ikinci dönem başlayana kadar tamamlayacağız” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.