Dar Gelirli Ailelere “Ana Kucağı” Hizmeti

Dar Gelirli Ailelere “Ana Kucağı” Hizmeti

Bursa’da dar gelirli ailelerin çocuklarına okul öncesi ve okul sürecinde eğitim imkanı sağlayan Ana Kucağı Eğitim Merkezlerinde karne heyecanı yaşandı.

Dar Gelirli Ailelere “Ana Kucağı” Hizmeti

Bursa’da dar gelirli ailelerin çocuklarına okul öncesi ve okul sürecinde eğitim imkanı sağlayan Ana Kucağı Eğitim Merkezlerinde karne heyecanı yaşandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından özellikle ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim imkanı sağlayan Ana Kucağı Eğitim Merkezlerinde karne coşkusu yaşandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hamitler Ana Kucağı Eğitim merkezindeki çocukların karnesini kendisi verdi.

ana-kucagi-bursa.jpg

Tüm branşlarda öğrencilere eğitim imkânı

Tüm branşlarda öğrencilere eğitim imkânı! Yeni gelişen neslin saha donanımlı bir biçimde yetişmesi amacıyla, üniversite, lise kursları ve üniversiteye devam eden gençler için gençlik merkezleri kuran ve gençlerin kitap ve rahat bir çalışma sistemiyle buluşmasına önem veren Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde eğitimin ilk adımı olan Ana Kucağı Eğitim Merkezlerinde karne heyecanı yaşandı. Eylül ve Aralık aylarında yüz yüze eğitim veren kurum, Aralık ve Ocak aylarında çevrimiçi ve 4 Ocak’tan itibaren tekrar yüz yüze eğitim verdi. Kentteki 9 Ana Kucağı’ndaki 630 öğrenci karnelerine kavuştu.

Karneler Başkan Aktaş’ın elinden alındı!

Karneler Başkan Aktaş’ın elinden alındı! Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç Hamitler Ana Kucağı Eğitim Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan çocukların karne sevincine ortak oldu. Karnelerini dağıttığı çocuklarla sohbet eden Burs Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, karne alan miniklere hediyelerin yanı sıra C vitamini içeren destek paketleri de verdi.

“Ana Kucağı’nda evlatlarımıza annelerinin yakınlığını gösteriyoruz”

“Ana Kucağı’nda evlatlarımıza annelerinin yakınlığını gösteriyoruz” Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, karne alan çocukların sevincini paylaşırken özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarının yararlanabilmesi için faaliyete sundukları Ana Kucağı Eğitim Merkezleri hakkında bilgi verdi.

Alinur Aktaş sözlerine şu şekilde devam etti: “Bursa’da en son Orhangazi ve Vatan bölgelerimizde Ana Kucağı Eğitim Merkezini açtık ve sayımız 9’a yükseldi. Yıl sonuna kadar Bursa’ya 15 merkez kazandırmayı planlıyoruz. Hiçbir kreş ve anaokulu anne sıcaklığını veremez ama biz burada çocuklarımıza annelerinin sıcaklığını ve yakınlığını göstermeye çalışıyoruz. Koronavirüs pandemisinde rakamlar düşmeye başladı. Ümidimiz herhangi bir sıkıntı olmadan ikinci yarı yılda yüz yüze eğitime de devam etmek kaydıyla çocuklarımıza eğitimlerini verebilmek, geleceğe onları hazırlamak. Bugün hem çocuklarımızın karnelerini dağıttık hem de karne tatili dolayısıyla onlara çeşitli hediyeler getirdik. Ben evlatlarını bize emanet eden anne babalara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.