Binlerce Öğretmen Adayının Gözü Bu Haberde; Atama Ne Zaman?

Binlerce Öğretmen Adayının Gözü Bu Haberde; Atama Ne Zaman?

Binlerce Öğretmen Adayının Gözü Bu Haberde; Atama Ne Zaman?Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 yılı için öğretmen taleplerinin karşılanmasına yönelik atamalar yapacak. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise hergün sosyal medyada seslerini duyuruyor.

Binlerce Öğretmen Adayının Gözü Bu Haberde; Atama Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 yılı için öğretmen taleplerinin karşılanmasına yönelik atamalar yapacak. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise hergün sosyal medyada seslerini duyuruyor.

2020 yılının atama tarihini Milli Eğitim Bakanlığı 20 Aralık 2019’da duyurmuştu, bu sene TBMM bütçe görüşmelerinin daha erken yapılıyor olması öğretmenler için “daha erken bir tarihte atama ilanı müjdesi gelecek mi?” Düşüncesi oluşturdu.

Milli eğitim Bakanlığının 140 bin öğretmen açığının olması, hali hazırda pandemi nedeniyle 62 bin öğretmene izin verilmesi ve 80 bin ücretli öğretmen yerleştirilmesi, öğretmenleri umutlandırdı. Atanmayı bekleyen Öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığının Hazine ve Maliye Bakanlığından 60 bin kadro talebinde bulunmasını umut ediyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 13 Aralık’ta Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi görüşülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan bütçe görüşmeleri öncesinde yaptığı açıklamada “bu yıl en büyük bütçeyi yine eğitime ayırdık” demişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı açıklamada,” ümidimiz yüksek oranda öğretmen ataması yapmak, bunun için çalışmalarımız devam ediyor” demişti.

SOSYAL MEDYA ONLARI KONUŞTU

Atanmayı bekleyen binlerce öğretmen sosyal medya aracılığıyla her gün farklı etkinlikler yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Öğretmen adaylarının bugün Twitter üzerinden yaptığı etkinlikte 60 Bin Öğretmene müjde başlığına 1 Milyondan fazla twet atıldı. Taleplerini duyurmak için her platformda kendilerini gösteren öğretmenler sosyal medyayı adeta salladı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.