Bakan Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması… Eğitime Verilen Ara Son Buluyor! Tarih Verildi

Bakan Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması… Eğitime Verilen Ara Son Buluyor! Tarih Verildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağına dair tarih vererek, açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...

okullar-ne-zaman-aciliyor.jpg

Yüz yüze eğitimle alakalı açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2’inci dönem eğitim süreçleri ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Köy okulları ve anaokullarının 15 Şubat'ta açılacağını söyleyen Bakan Selçuk, 1 Mart tarihinde ise ilkokulların açılacağını dile getirdi.

1 Mart'ta ilkokulların açılacağını söyleyen Bakan Selçuk, eğitimlerinin 2 gün devam edeceğini, özel gereksinimi olan öğrencilere de eğitimlerin verilmeye başlanacağını duyurdu.

1 Mart tarihinde 8 ve 12. sınıfların eğitime başlayacağını söyleyen Bakan Selçuk, koronavirüs vaka sayılarının artması durumunda eğitime tekrar ara verileceğini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2’inci dönem eğitim süreci ile alakalı basın açıklaması yaptı.

Yüz yüze eğitime yönelik açıklamada bulunan Bakan Selçuk, salgın tedbirleri açısından ara verilen eğitimin adım adım başlayacağını, eğitim alanında iyi bir performans sergilediklerini dile getirdi.

Anaokulları da Açılıyor! Bakan Selçuk Açıkladı…

Anaokulları da açılıyor! Bakan Selçuk açıkladı… Köy okulları için tarih veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat Pazartesi günü 2’inci döneme başlayacaklarını, eğitimlerinin daha fazla aksamaması için tüm kademelerde tam zamanlı ve yüz yüze eğitime başlamaya çalıştıklarını, vaka sayılarının artması durumunda okulların tekrar kapanacağını fakat anaokullarını da tam zamanı açma kararı aldıklarına değindi.

okullar-ne-zaman-aciliyor-001.jpg

Bakan Selçuk 1 Mart günü ise ilkokulların açılacağını, haftanın 2 günü eğitim verileceğini, öte yandan özel gereksinimi olan öğrenciler için de eğitimlerin başlayacağını duyurdu.

1 Mart tarihinde 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin de okullara kavuşacağını söyleyen Bakan Selçuk, verimli bir şekilde sınavlara hazırlık yapmak için çocukların öğretmenlerle birebir çalışacaklarını, bundan dolayı Bilim Kurulu’nun öngördüğü şartlar çerçevesinde eğitimin süreceğini söyledi.

Göndermek İstemeyen Yazılı Beyanda Bulunacak

Göndermek istemeyen yazılı beyanda bulunacak. Destekleme yetiştirme kurslarına değinen Bakan Selçuk, sokağa açma kısıtlaması olması durumunda öğrencilerin kurslara katılma durumunda izinli sayılacağını, lise öğrencilerinin ilk dönemden olan sınavlarının ise mart ayı içerisinde yüz yüze gerçekleşeceğini söyleyerek, yüz yüze eğitimin velilere bağlı olacağını, çocuklarını okula göndermek istemeyen kişilerin durumlarını yazılı olarak okullara beyan etmesini rica etti.

Çocukların bu durumda devamsız sayılmayacağını açıklayarak, uzaktan eğitimin süreceğine söyledi.

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenlerin ise Şubat ayı içerisinde aşılama çalışmasından geçmesi gerektiğini, bunların planlandığını, salgın ile ilgili vaka sayılarının düşük seviyelerde olduğunu aktardı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.