Bakan Selçuk Açıkladı! Yüz Yüze Eğitim Geliyor mu?

Bakan Selçuk Açıkladı! Yüz Yüze Eğitim Geliyor mu?

Bakan Selçuk açıkladı! Yüz yüze eğitim geliyor mu? Bakanı Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim, koronavirüs tedbirleri, karne ve daha fazlası...

Bakan Selçuk açıkladı! Yüz yüze eğitim geliyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim, koronavirüs tedbirleri, karne ve daha fazlası…

Türkiye’de 2019 Mart ayından bu yana devam eden koronavirüs salgını Nisan ayında birçok okulun yüz yüze eğitimden online eğitime dönmesine neden olmuştu. Ülkedeki eğitim alanında koronavirüs tedbirleri hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli konulara değindi. Bakan Selçuk eğitimdeki koronavirüs önlemlerine dair, “Geriye dönüp baktığımızda içimiz rahat, müsterihiz diyebilirim” dedi.

OKULLAR AÇILACAK MI?

okullar-aciliyor-mu.jpg

“Okullar açılacak mı?” birçok gencin merak ettiği bu sorunun cevabını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi. Bakan Selçuk “okulları açmıyoruz bunun nedeni tamamen bizim koşullarımızla ilgili. Ülkemizin sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, sosyal hayatımız bunu oldukça fazla etkiliyor” dedi.

KARNELER YÜZ YÜZE VERİLECEK Mİ?

Karneler yüz yüze verilecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ara dönemde karne alması gereken çocukların durumuna ilişkin de konuştur. Bakan Selçuk, “Karneleri yüz yüze vererek bir hareketlilik oluşturma gibi bir niyetimiz yok. Liselerde birinci dönem not verme işlemleri bittikten sonra dijital karne vereceğiz. dedi.

yuz-yuze-egitim.jpg

Uzaktan eğitimde Türkiye’nin geldiği noktayı değerlendiren Milli Eğitim Bakaı Ziya Selçuk, “ilk günlerde canlı ders yapabilme kapasitemiz 100 bin dolaylarındaydı, şimdi ise 3 milyonu geçtik” diyerek uzaktan eğitimde kat edilen yolu anlattı.

online-egitim.jpg

15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime geçebilecek şekilde hazırlık yapıldığını belirten Bakan Selçuk,” bu kararı net bir biçimde açıklayabilmek için salgının seyrini görmemiz gerekiyor dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.