Araştırma; Dünya Genelinde 85 Milyon Kişi İşsiz Kalacak

Araştırma; Dünya Genelinde 85 Milyon Kişi İşsiz Kalacak

Araştırma; dünya genelinde 85 milyon işsiz kişi kalacak. Yapılan araştırmalara göre, koronavürüs salgını neticesinde dünya genelinden 2025 yılına kadar 85 milyon insan işini kaybedecek. Bunun için alınan önlemler neler? Detaylar...

Araştırma; dünya genelinde 85 milyon kişi işsiz kalacak.

Yapılan araştırmalara göre, koronavürüs salgını neticesinde dünya genelinden 2025 yılına kadar 85 milyon insan işini kaybedecek.

issizlik.jpg

Geleceğin meslek raporunda, işini kaybedenlerin yüzde 50’sinin yeniden eğitilmesi gerektiği yer alıyor. Çünkü gelişen otomasyon sistemleri ile işini kaybedenler yeniden beceri kazanmalı.

Pandemi sürecinin yaratacağı olumsuz koşullar, işsiz kalan kişilerin beceri geliştirmek için fırsat olabileceği belirtildi.

İnternet koşulları ile eğitimlere katılabilmenin insanlara iş kapısı olacağı ya da kurumlar arasında oluşacak koordineli çalışma sayesinde eğitim alabilecekleri açıklandı.

WEF’in açıkladığı raporda, liderler ekonomik olarak koronavirüs kriziyle baş etmeye çalışıyor.

issizlik.png

Burada asıl amaç, kişilerin kendini eğitmesinden geçiyor. Hükümetin, kişilere online eğitim ile kendilerini geliştirebilmek için diz üstü bilgisayar finanse etmeleri gerektiği açıklanıyor.

WEF, ihtiyaç sahiplerine bu imkanların sağlanması gerektiğini söylüyor.

BAZI ÜLKELER İMKANLARINI ZORLADI

Pandemi dönemi, bazı ülkelerin kendini geliştirmesine de neden oldu. Afrika kıtasında bulunan Kenya, internet alanında gelişmek için çaba sarf ediyor. Bundan dolayı öğrencilere internet ağı sağlamak için 4G kablosuz ağ oluşturmuş.

kenya-internet.jpg

Bunun dışında Güney Amerika’da yer alan Peru da elektriğin olmadığı bölgelere, güneş enerjisi ile şarj edilebilir tabletler gönderdi.

Bu tür uygulamaların daha çok olması gerektiğini söyleyen WEF, eğitimin önemli olduğunu, kişilerin kendilerini geliştirmek için uğraşmalarını, pandemi sürecinde insanların uzaktan eğitime katılması gerektiğini, imkân sağlanması için çalışmaların başlamasını savundu.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.