Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Sınavsız Geçiş Kolaylığı mı Sağlanıyor? 35 Kredi Verilecek mi?

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine Sınavsız Geçiş Kolaylığı mı Sağlanıyor? 35 Kredi Verilecek mi?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine sınavsız geçiş kolaylığı mı sağlanıyor? 35 kredi verilecek mi? MEB konu hakkında açıklamada bulunuyor mu?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine sınavsız geçiş kolaylığı mı sağlanıyor? 35 kredi verilecek mi?

Açık Öğretim Lisesinin (AÖL), 1. dönem olacak sınav tarihleri öğrenciler tarafından araştırılıyor.

Açık Öğretim Lisesinin 1. dönem sınavları hangi tarihte yapılacak? Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), sosyal medya aracılığı ile sınav tarihlerinin ertelendiğini duyurmuş. 5-6 Aralık tarihinde yapılacak olan sınavlar hangi tarihe ertelendi?

Yurt dışı sınavların online olmasının ardından öğrenciler, Millî Eğitim Bakanlığı’nın açıklayacağı kararı bekliyor. İddialar arasında sınav yerine, 35 kredi sisteminin uygulanacağı da söyleniyor. Millî Eğitim Bakanlığı sınav mı yapacak, yoksa öğrencilere kredi sistemini mi uygulayacak?

Gözler Millî Eğitim Bakanlığının açıklayacağı karara çevrilmiş durumda…

Koronavirüs neticesiyle yüz yüze eğitimlere ara verildiği bu dönemde, AÖL’nin 1. dönem sınavlarıyla alakalı öğrenciler, Millî Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı açıklamayı bekliyor.

acik-ogretim-lise-sinavi.jpg

Yurt dışı sınavların online olması yönünde kararın alınmasının ardından, öğrenciler AÖL sınavlarında da böyle bir sistem uygulanması için talepte bulunmuş.

Bunun dışında MEB, Açık Öğretim Lisesinde okuyan öğrencilere 35 kredi ile sınavsız geçiş hakkı tanıyabilir.

MEB, nasıl bir yöntemi tercih edecek? Online sınavlar olacak mı? sınav yerine öğrencilere 35 kredi mi verilecek?

SINAVLAR NASIL YAPILACAK? MEB AÇIKLIYOR MU?

Sınavlar nasıl yapılacak? MEB açıklıyor mu? Geçtiğimiz haftalar MEB, 5 ve 6 Aralık tarihinde yapılacak olan sınavları ileri bir tarihe ötelediğini açıklamış. Koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından ertelenen sınavlar ne zaman olacak? AÖL öğrencileri, aöl.meb.gov.tr adresi üzerinden bilgilendirilecek.

acik-ogretim-lise-sinavi-002.jpg

MEB tarafından öğrencilere 35 kredi verilip verilmeyeceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Öğrenciler, yurt dışı program sınavlarının online olmasının ardından, bu sınavlarında uzaktan olması yönünde talepte bulundu. MEB, sınavların hangi hususta meydana geleceğine dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sınava katılmayan öğrencilerin, 26-27 Aralık tarihinde sınavlara katıldığı açıklanmıştır. Sınav öğrenci numaraları ve şifreler ile 3 oturum şeklinde gerçekleşti.

AÖL 1. dönem sınavlarını bekleyen öğrenciler, Türkiye sınavı ile yurt dışı sınavını karıştırmış. Böylece MEB’den konu hakkında bilgilendirme açıklaması gelmiştir. 26-27 Aralık tarihlerinde yapılan online sınava Ortadoğu programına kayıtlı olan öğrencilerin gireceğini açıklamış.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNE İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAK OLANLAR!

Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptıracak olanlar! Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Lisesine ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilere yönelik takvim paylaşmış.

acik-ogretim-lise-sinavi-004.jpg

İlk defa kayıt yaptıracak ya da kayıt yenileyecek olan öğrencilerin 4 Ocak 2021-31 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuru yapabilecekleri açıklanmış.

Ders seçme ve güncelleme işlemlerinin 6 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında olacağı, sınav merkezi güncelleme işlemlerinin ise 6 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında yapılacağı bildirilmiş.

Sınav giriş belgelerinin açıklanma tarihi 24 Mart olarak belirlenmiştir.

AÖL 2. dönem sınav tarihleri 27-28 Mart olarak kararlaştırılmış.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum