60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Bakan Selçuk Soruları Yanıtladı...

60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Bakan Selçuk Soruları Yanıtladı...

60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Bakan Selçuk Soruları Yanıtladı... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV’de çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimden 60 bin öğretmen atamasına kadar birçok konuya değindi…

60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Bakan Selçuk Soruları Yanıtladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV’de çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimden 60 bin öğretmen atamasına kadar birçok konuya değindi…

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu ile sürekli temas halinde olduklarını belirten Selçuk, bu süreçte öğrencileri de izlediklerini belirtti.  Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan kabine toplantısını işaret eden Selçuk, bu tür kararların alınmasının verilere göre yapılması gerektiğini, verilere göre muhtemel senaryoları değerlendireceklerini ifade etti.

YARIYIL TATİLİ ÖNE Mİ ALINACAK?

Bakan Selçuk yarıyıl tatilini öne alabileceklerini ifade etti öte yandan 22 Ocak’ta karne verecekleri çocuklarla en az bir sınavın yüz yüze yapılacağını da duyurdu.

Bugüne kadar 150 bin tablet dağıttıklarını belirten Bakan Selçuk, Ocak’ta 500 bin tablet dağıtmayı hedeflediklerini dile getirdi.

EBA’ya erişim sıkıntısının sözkonusu olmadığını dile getiren Ziya Selçuk, Anaokulu ve kreşlerin durumunun da önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan kabinede değerlendireceklerini belirtti.

ÖĞRETMEN ATAMASI

Uzun zamandır atanmayı bekleyen öğretmenler sosyal medya aracılığıyla Bakan Ziya Selçuk’a seslerini duyurmaya çalışıyorlardı. Katıldığı yayında Selçuk’a bu da soruldu. Ziya Selçuk, İmkanlar dahilinde mümkün olanı yapabileceklerini dile getirdi ve gençlerin umutlarına değer verdiklerinin altını çizdi. 60 bin öğretmen ataması için yalnızca Milli Eğitim Bakanlığının elinde olmayan bir durum olduğunu ifade eden Selçuk, bu durumun kurumlar arası bir konu olduğunu belirtti.

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.