4 Ay Sonra Eğitimde İlk Planlamalar Yapıldı

4 Ay Sonra Eğitimde İlk Planlamalar Yapıldı

4 ay sonra eğitimde ilk planlamaların yaptığı açıklandı. Ziya Selçuk, eğitimde alınan tedbirlere yönelik açıklamada bulundu.

4 ay sonra eğitimde Bakan Selçuk, planlamayı açıkladı. Bakan Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde derslerin yarım saat, tenefüsün 10 dakika olduğunu açıkladı. Ayrıca ilkokul ve ortaokul kurumlarında yüz yüze eğitimle ilgili detaylara yer verdi. Öte yandan okul ve sınıf seviyelerine ilişkin kararlar alındığını bildirdi.

1 Mart tarihinde yapılan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşme sürecini başlattı. İl bazında kararlar alındığını söyleyerek Eğitimde de kademeli normalleşme yaşanacağını söyledi. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı vaka sayısındaki duruma göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak belirlenen illerle ilgili yüz yüze uygulamalarının belirlendiğini söyledi.

4-ay-sonra-egitimde-ilk-planlamalar-yapildi.jpeg

4 Ay Sonra Eğitimde Yapılan Düzenlemeler...

Sağlık Bakanlığı, kademeli normalleşme sürecine ilişkin 4 ay sonra eğitimde yapılan düzenlemeri paylaştı. Buna göre risk gruplarındaki illerde bulunan ilkokullarda haftada 2 gün yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim yapılacak.

Ayrıca risk grubu illerde belirlenen dersler yüz yüze olacak. 8.sınıflarda haftada 12 ders saati, diğer durumlarda 22 ders saati yüz yüze eğitim olacak. Sınıfların kalabalık olmaması için sınıf ikiye bölünecek.

Bunun dışında Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin zorunlu olmadığını söyledi. Bu durumda ailenin durumu okula bildirmesi gerektiğini söyledi. Okullarda devam zorunluğunun olmayacak. Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler, işlenen konulardan sorumlu olacak. Yüz yüze eğitim dışında online eğitimde bu hususta devam edecek. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.