Ülkü Ocakları'ndan Şuşa Açıklaması: Şuşa'da Destan Yazacağız!

Ülkü Ocakları'ndan Şuşa Açıklaması: Şuşa'da Destan Yazacağız!

Ülkü Ocakları'ndan Şuşa açıklaması: Şuşa'da destan yazacağız! MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Şuşa'da ilkokul açıklamasından sonra Ülkü Ocakları harekete geçti.

Ülkü Ocakları'ndan Şuşa açıklaması: Şuşa'da destan yazacağız! 
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Şuşa'da ilkokul açıklamasından sonra Ülkü Ocakları harekete geçti.

MHP Lider Devlet Bahçeli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Şuşa'da Azerbaycan Türkü çocuklar için 9 derslikten oluşan bir ilkokul yapmak istediğini, eğer uygun bulunursa bunu Ülkü Ocaklarının gerçekleştireceğini ifade etmişti.

Ankara'daki Ülkü ocakları Genel Merkezinden hazırız açıklaması gecikmedi.

Bir açıklama yapan ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Azerbaycan'daki Türk balalarının yarınlarına ışık olmak için hazırız ifadelerini kullandı.

ŞUŞA'DA DESTAN YAZACAĞIZ

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin “Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir “ talimatları doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazırız. Şuşa'da destan yazacağız.

2021/01/16/bahceli-susa-tweet.png

ZAFER COŞKUSU

Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmak Türk coğrafyasına ve ecdadımıza karşı asli sorumluluğumuzdur. Can ve kan kardeşimiz Azerbaycan'ımızın düşmana karşı zaferi tüm dünyada ses getirmişken bizlere zafer coşkusu yaşatarak gururlandırmıştır. 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir.

CANIMIZ VE KANIMIZLA DESTEK OLDUĞUMUZU HER DAİM GÖSTERECEĞİZ

Özellikle ifade ediyorum. Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir.” ifadeleri üzerine bize verdiği talimat doğrultusunda Şuşa'da kardeşlerimizin eğitim mücadelesinde de canımız ve kanımızla destek olduğumuzu her daim göstereceğiz.

TÜRK DÜNYASI'NIN GELECEĞİ OLACAĞINA İNANCIMIZ TAM

İnşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz dokuz derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır. Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişeceğine inandığımız kardeşlerimiz Türk Dünyası'nın geleceği olacağına inancımız tamdır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile eğitime ve bilime açılacak bu yeni kapı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı için tarihe geçen bir hizmet olarak anılacaktır.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.