Türkiye’den Rusya ve Çin’e Demir Yolu İhracatı… Ankara Gar’dan Yola Çıktı!

Türkiye’den Rusya ve Çin’e Demir Yolu İhracatı… Ankara Gar’dan Yola Çıktı!

Türkiye'den demir yolu ihracatı! Rusya ve Çin'e yapılacak olan ihracat Başkent Gar'dan yola çıktı! İşte haberin detayları...

Türkiye’den Rusya ve Çin’e demir yolu ihracatı… Ankara Gar’dan yola çıktı!

Türkiye'den demir yolu ihracatı! Rusya ve Çin'e yapılacak olan ihracat Başkent Gar'dan yola çıktı! İşte haberin detayları...

İlk ihracat treni Rusya’ya gidecek. Rusya’ya gidecek olan trenin içinde beyaz eşyanın olduğu açıklandı.

Türkiye, Rusya ve Çin’e ihracat treni gönderiyor. Rusya’ya gidecek olan trenin için de beyaz eşya bulunurken, Çin’e gidecek olan trende ise bor madeninin olduğu açıklandı.

Türkiye'den Rusya'ya ilk ihracat treni yola çıkıyor. Rusya dışında Türkiye, Çin'e de ihracat treni gönderiliyor. Bu iki ihracat treni Ankara Gar'da yapılacak olan törenin ardından yola çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yapılan açıklamaya göre Aralık ayında Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı olan Türkiye ile Çin arasında sefer yapan ihracat treninin başarılı olmasının ardından Türkiye ile Rusya arasında ihracat treni yola çıktı.

Türkiye'den Rusya'ya yola çıkacak olan trende 3 bin 321 tane beyaz eşyanın yer aldığı açıklandı. Türkiye'den Rusya'ya gidecek olan trenin içinde 15 konteyner var.

ihracat-treni.jpg

Türkiye, İhracat Edilen Bor Madeninin Yüzde 57’sini Kendi Üretiyor!

Türkiye, ihracat edilen bor madeninin yüzde 57’sini kendi üretiyor! Karayolu ile yapılan ihracatta Türkiye'den Çin'e bor madeni gönderiliyor. Bor madeni Çin’e gitmek üzere Ankara Gar’dan yola çıktı.

Çin’e ihracat edilen bor madeninin yüzde 57’si Türkiye tarafından geliştiriliyor. Bu defa Çin’e gidecek 2 ihracat treni ise Rusya’ya gidecek olan trenin ardından yola çıktı.

Çin'e gidecek olan ihracat treni, Rusya'ya gidecek olan ihracat treninin hemen ardından hareket etti. Ankara garından hareket eden trenin 12 gün sonra Çin'e ulaşması bekleniyor.

Yapılan ihracata ilişkin açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, demiryolu ile yapılacak olan ihracatın yatırım için önemli olduğunu söyledi.

ihracat-treni-001.jpg

Sözlerine devam eden Bakan Karaismailoğlu, son 7 yılda bu yatırımların yüzde 14 arttığını belirtti. Demiryolu ihracatının hızlı, güvenli, kolay ulaşımla ilerlediğini, belirlenen hedeflere bu yatırım sayesinde ulaştıklarını, ulaşmaya da devam edeceklerini, demiryolu ihracatının yatırımdaki payının 2013 yılında yüzde 33 iken, 2020 yılında bu oranın yüzde 47'ye yükseldiğini, demiryolu yatırım payının 2023 yılında ise yüzde 60 olacağına değindi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.