Selçuklu Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesinde Sona Gelindi

Selçuklu Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesinde Sona Gelindi

Selçuklu Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesinde sona gelindi. Ankara'nın Pursaklar ilçesinde yapımı devam eden salonda perdeler açılmak üzere.

Selçuklu Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesinde sona gelindi. Ankara'nın Pursaklar ilçesinde yapımı devam eden salonda perdeler açılmak üzere.

Ankara Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Kasım 2020'de Selçuklu Kültür Merkezi içinde yapımı devam eden tiyatro sahnesine giderek çalışmaları yerinde incelemişti.

Mehmet Nuri Ersoy'a Da Teşekkür

Devam eden yapım çalışmalarına dair yetkililerden bilgi alan ikili, en kısa süre içinde inşaatın bitirileceği sözünü vermişti.  Çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da yakından takip ettiğini belirten Belediye başkanı ve Genel Müdür, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a da teşekkürlerini iletmişti.

pursaklar-selcuklu-kultur-merkezi.pngAradan geçen iki aylık süreçte inşaatta büyük ilerleme kaydedildi. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Selçuklu Kültür Merkezi'nin son teknoloji ile inşa edildiğini ve bu sayede sanatçıların son derece rahat şekilde, sahneleyecekleri oyundan başka hiçbir tasayı düşünmeden sanatlarını icra edeceklerini ifade etmişti.

İlçe Halkı Tiyatro İle Buluşacak

Başkent Ankara'nın merkezinden biraz uzak olan ilçe halkı için de bu sahne çok önemli bir yere sahip, sahne sayesinde ilçe halkı tiyatro ile buluşacak. Sadece bu kadarla da kalmayacak. Sahnede verilecek eğitim ile ilçede yaşayan çocuk ve gençlerin de sanat hayatına girmesi noktasında etkin bir role sahip olacak.

Söz konusu Kültür merkezinin açılacak olmasından dolayı heyecan içinde olduklarını dile getiren Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, bugün yani 24 Ocak 2021 Pazar günü de, Kültür merkezi ve içindeki sahnenin inşaatına dair bilgi içeren bir paylaşım yaptı. 

Koltuklarının Döşenme Aşamasına Gelindi

"Kültürel ve sanatsal buluşmaların merkezi haline gelecek olan Selçuklu Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Sahnesi'nin yapım çalışmalarına hızla devam ediyoruz" diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, paylaşımına bazı fotoğraflar da ilintiledi. Fotoğraflarda sahnenin koltuklarının döşenme aşamasına gelindiği görünüyor.

Devlet Tiyatroları Oyunları Da Burada Sahnelenecek

Yani inşaatın tamamlanması için son aşamaya gelindiği, Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin'in paylaştığı fotoğraflardan net olarak görülebiliyor. İnşaat tamamlandığında, Devlet tiyatroları oyunları da burada sahnelenecek. Özel tiyatro grupları da, sahneyi kendi oyunlarını sergilemek için kullanabilecek.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.