Polatlı'da 2021 Yılının İlk Meclis Toplantısı

Polatlı'da 2021 Yılının İlk Meclis Toplantısı

Polatlı'da 2021 yılının ilk meclis toplantısı. Ankara'nın Polatlı ilçesinde il belediye meclisi bugün toplanıyor, gündem okula gidemeyen kızların tespiti.

Polatlı'da 2021 yılının ilk meclis toplantısı. Ankara'nın Polatlı ilçesinde il belediye meclisi bugün toplanıyor, gündem okula gidemeyen kızların tespiti.

polatli-belediye-meclisi.jpg

POLATLI BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN AKŞAM SAATLERİNDE TOPLANIYOR

Polatlı belediye meclisi bugün akşam saatlerinde toplanıyor. Polatlı Belediye Meclisi 2020 yılında gerçekleşen son toplantısının ardından 2021 yılı için ilk toplantısını gerçekleştirilecek. Mecliste denetim komisyonu üyeleri seçilecek. Geçen yıldaki son toplantıda yarım kalan gündem maddeleri üzerindeki tartışmalar da sürecek.

İĞCİLER MAHALLESİNE ONAY VERİLECEK Mİ?

Bu akşam yapılacak meclis toplantısında, Polatlı Belediyesi Plan Projelerinin Temizliği, İğciler müdürlüğünce: Polatlı Iğciler Mah. Kırsal Yerleşik ve Gelişimler Mahallesinde; Ankara Büyükşehir Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygun büyükşehir Belediye Meclisinin uygulama İmar Planı", "Okula Gidemeyen Kız Çocuklarının Tespiti." konuları oylanacak. İğciler mahallesine onay verilecek mi?

polatli-belediye-meclisi-002.jpg

MECLİSTE DENETİM KOMİSYONU SEÇİLECEK

Mecliste denetim komisyonu seçilecek. Polatlı Belediye meclisi 2021 yılının ilk toplantısını 4 Ocak 2021 Pazartesi yani bugün gerçekleştirecek . Bir yılı geride bırakan Polatlı Belediye meclisi nazım İmar Planı bulunan alandaki uygulamaları da ele alacak. 5393 Sayılı Belediye Kanunun da İlkokul Alanı ve Anaokulu 25. Maddesinde "İl ve İlçe Belediye Alanı, E:0.30, Yen çok: Serbest diyeleri ile nüfusu 10 binin üze- yapı koşullarında Cami Alanı rindeki Belediyelerde, Belediye ile ayrıca Park Alanı ve AğaçMeclisi her Ocak ayı toplantı sonuçlandırılacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL KONUSU

Sözleşmeli personel konusu. 9 Ekim 2020 tarihindeki toplantıda ele alınan, plan onayının devamı da bugünkü toplantıda görüşülenler arasında olacak. İmar planının yanında, sözleşmeli personel alımı, maaşları da bu akşamki meclis toplantısında görüşülmesi planlananlar arasında. Polatlı Belediyesinde sözleşmeli olarak istihdam edilen mühendis, tekniker, teknisyen, çözümleyici, programcı, ekonomist, şehir planlayıcısı , mimar, resteratör, kameraman ve avukat kadrolarına ödenecek maaş tutarı mecliste belirlenecek.

BELEDİYEYE AİT TAŞINMAZLARDA KİRA BEDELLERİ NASIL OLACAK?

Belediyeye ait taşınmazlarda kira bedelleri nasıl olacak? Polatlı Belediyesi mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan taşınmazların kira alacaklarına ilişkin konularda nmasıl bir yol haritası izleneceği dair de görüşmeler gerçekleşecek. Özellikle salgın sürecinde, mağduriyet yaşayan esnaflara yönelik kolaylıkların sağlanması bekleniyor.  

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.