Polatlı Kaymakamından Pancar Üreticisine Destek

Polatlı Kaymakamından Pancar Üreticisine Destek

Polatlı Kaymakamından pancar üreticisine destek. Kaymakam Murat Bulacak, ilçede tarımla geçinen çiftçilerin yanında olmayı sürdürüyor.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, ilçede çiftçiler için yapılabilecekler üzerindeki çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Son olarak Pancar üreticileriyle bir araya gelen Kaymakam Murat Bulacak, üreticilerin temsilcileriyle görüştü.

MUHİTTİN BIYIKOĞLU İLE SOHBET

Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifi tarafından Polatlı ilçesinde işletilen satış Mağazasını ziyaret eden Kaymakam Murat Bulacak, kurumun Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu ile sohbet ederek pancar üreticilerinin sorunlarına kulak verdi.

polatli-kaymakami-murat-bulacak.jpgSatış mağazasına dair de bilgi alan Kaymakam Murat Bulacak, çiftçinin önemini vurguladı. Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, satış mağazasının, çiftçi için son derece hayati öneme sahip olduğunun altını çizerek, pancar üreticisinin ihtiyaçlarını karşılama noktasında da Polatlı ilçesindeki satış mağazasının durduğu yere işaret etti.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİN GELİŞMESİ

Kaymakam Murat Bulacak, Pancar Kooperatifi bünyesinde çiftçiler için karşılanması elzem olan gübre gibi, tohum gibi, ziraat makineleri gibi ürün araç ve gereçlerin temini ile satışının da gerçekleştiğinin altını çizerek, yerli ve milli üretimin gelişmesi için, bu tür birlikteliklerin artarak devam etmesi gerektiğini vurguladı.

TARIMSAL ÜRETİMDE ARTIŞ

Amacın tarımsal üretimde artış olduğunu, hedefin ithalatın önüne geçip, ihracatı artırmak olduğunu da ifade eden Kaymakam Bulacak, Ankara Pancar ekicilerinin birlik kuruluşu olan kooperatife çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak’a Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifine yaptığı ziyarette, Polatlı'nın İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü ile Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu da katıldı.

Ankara Polatlı Haberleri. Ankara Haberleri. Ankara ile ilgili haberler. Polatlı ile ilgili haberler. Ankara ve ilçelerinde neler oldu? ANkara ve ilçelerinden haberler. Haberler Ankara.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.