Polatlı Belediye Meclisinde Gündem Fatih Sultan Mehmet Kültür Tesisi

Polatlı Belediye Meclisinde Gündem Fatih Sultan Mehmet Kültür Tesisi

Polatlı Belediye Meclisinde Gündem Fatih Sultan Mehmet kültür tesisi. Yüzde 40'ı tamamlanan tesisin Büyükşehire devri için oylama yapıldı.

Polatlı Belediye Meclisinde Gündem Fatih Sultan Mehmet kültür tesisi. 
Yüzde 40'ı tamamlanan tesisin Büyükşehire devri için oylama yapıldı.

Polatlı Gazi Mahallesi, ilçe Belediyesi tarafından yaklaşık Yüzde 40 seviyesinde tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Kültür Tesisinin bitirilmesi için 15 yıl süreyle Büyükşehir Belediyesine Tahsis edilmesi Belediye meclisinin gündemindeydi.

Bunun için imza yetkisinin Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'ya verilmesine ilişkin önerge görüşüldü. Ak Parti'den komisyon üyeleri Kürşat Erturun ve Murat Deniz çekimser kalsa da, 15 Yıllık tahsis oy çokluğu ile kabul edildi.

polatli-belediye-meclisi.jpg

PROTOKOL İMZALANIRSA BÜYÜKŞEHİR TAMAMLAYACAK

Protokol imzalanırsa büyükşehir tamamlayacak. Polatlı Belediye Meclisi Koronavirüs önlemleri kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi'nde toplantısını yaptı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında toplanan belediye meclisi, yeni dönemde altyapı ile ilgili kazı izin ve ruhsat ücretlerinin belirlenmesi, Yüzde 40 oranında tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzalanacak bir protokol ile bitirilerek hizmete açılması, çeşitli alanlarda Ağaçlandırma Kampanyası gerçekleştirilmesi gibi gündem maddeleri görüşüldü.

polatli-belediye-meclisi-001.jpg

Polatlı Belediyesi’ne ait cadde ve sokaklar üzerinden, Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan AYKOME ücretleri; Polatlı Belediyesi’ne devredildi. Bu na ilişkin karar resmi gazetede yayınlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği 2021 Yılı için belirlediği ücret tarifesi de yine mecliste oylanarak kabul edildi.

polatli-belediye-meclisi-002.jpg

15 YIL BÜYÜKŞEHİR İŞLETECEK

Polatlı'da Belediye Meclisinin 04 Ocak 2021 tarihli toplantısında komisyona sevk edilen Fatih Sultan Mehmet Kültür Tesisi konusu komisyonun 7 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşen komisyon toplantısında komisyon üyeleri tarafından eler alındı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin talep ettiği, Fatih Sultan Mehmet Kültür Tesisinin inşaatını biz tamamlayalım, bitince de 15 yıl işletelim. Böylelikle de ilçe halkının hizmetine bu tesis sunulmuş olsun önerisi, Ak Parti'li üyeler çekimser kalsa da kabul edildi. Böylelikle, tesisin inşaatını büyükşehir tamamlayacak ve 15 yıl boyunca da işletecek. 15 Yıl büyükşehir işletecek.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.