Murat Köse’den Yavaş’a: Ankara’yı Borç Batağına Sürükledi!

Murat Köse’den Yavaş’a: Ankara’yı Borç Batağına Sürükledi!

Murat Köse’den Yavaş’a: Ankara’yı Borç Batağına Sürükledi! Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Büyükşehir’i 2 yılda borç batağına sürüklediğini iddia etti.

Murat Köse’den Yavaş’a: Ankara’yı Borç Batağına Sürükledi!

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Büyükşehir’i 2 yılda borç batağına sürüklediğini iddia etti.

Ak Parti Ankara İl Başkanlığının Ulucanlar Cezaevi Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısına katılan Murat Köse burada ABB 2021 yılı bütçe ve performansını değerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde meclis toplantısında Yavaş’a “10 milyar lirayı nereye harcadınız?” diyen Köse, gerçekleşen toplantıda bu soruyu yineledi. 2019 YILI Kasım ayında yapılan seçimlerden bu yana geçen iki yıl için can alıcı noktalara değinen Köse, 2019 ve 2020 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesinin 10 Milyar para harcadığını ve bu paraların vatandaşların Başkan Mansur Yavaş’a emanet ettiği paralar olduğunu vurguladı.

Mansur Yavaş göreve geldikten sonra ABB’nin önceki dönem borcunun çok üstünde bir rakamla borçlandığını ifade eden Köse, Yavaş’ın geçen dönem kalan borca ilaveten 1.815 milyar lira borçlandığını ve 3.045 milyar kredi kullanacağını dile getirdi.

“GÜZELİM ANKARA’YA NE YAPTINIZ SİZ?”

Murat Köse, “Güzelim Ankara’ya 20 ayda ne yaptınız siz?” diye seslendiği Mansur Yavaş’a iki yılda yapılan 10 milyar liralık paranın nereye gittiğini sordu. Bütçe görüşmelerinin şeffaf bir şekilde yapılmadığını iddia eden Köse, “Bu paralar vatandaşlarımızın size emanet ettiği paralardır, şimdi milletim adına size soruyorum 10 milyarlık bütçe nereye harcandı?” dedi.

“ANKARA BORÇ BATAĞINA SÜRÜKLENİYOR”

Ankara Büyükşehir Belediyesinin borç batağına sürüklendiğini ifade eden Köse,” iki yıldır görevde olan Sayın Yavaş, ABB’yi ne kadar borçlandırmıştır? Çeşitli projeler 700 milyon, EGO 543 MİLYON, ASKİ 500 milyon, İtfaiye araçları 50 milyon, Harita yapımı 50 milyon bunların toplamı ise 1.815 milyar liradır. Bütün bu saydıklarım Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni borçlarıdır.

Bütçeye bu yıl baktığımızda, 500 milyon borç isteyen ASKİ’yi görüyoruz, Ankara Büyükşehir Belediyesi 730 milyon borçlanıyor yani toplamda öngörülen borç miktarı 1.230 milyar lira. Geçtiğimiz dönemdeki 1.815 milyar borçla bu yıl öngörülen rakam toplandığında ABB’nin 3.045 milyar kullanacağı krediyi görüyoruz.

Kısacası Ankara Büyükşehir Belediyesi iflasa doğru sürükleniyor, kaynak üretilmezse bu borç batağı bırakın yeni projeleri normal hizmetlerin bile yerine getirilmeyeceğini bize gösteriyor.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.