Kuşçubaşı Eşref TBMM'de Anıldı

Kuşçubaşı Eşref TBMM'de Anıldı

Kuşçubaşı Eşref TBMM'de anıldıMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM'de Libya'nın kurtuluşunu andı, "Manisa ile Bingazi kardeştir" ifadelerini kullandı.

"Bingazi ile Manisa kardeştir." 
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay TBMM'de Libya'nın kurtuluşunu andı, "Manisa ile Bingazi kardeştir" ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu yine yoğun bir tempoyla çalışmaya devam etti. Milletvekilleri, bazı önemli tarihlerin tutanaklara geçmesi adına yerlerinden söz alarak, görüşlerini dile getirdi. Bunlardan biri de MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olan Erkan Akçay'dı.

Erkan Akçay, Libya'nın İtalyan işgalinden kurtuluşunu andı, bugün Libya ile Türkiye ilişkilerine dair değerlendirmelerde bulundu.

"OSMANLI 350 YIL ADALETLE YÖNETTİ"

Bugün, dost ve kardeş ülke Libya'nın bağımsızlığının 69'uncu yıl dönümüdür. 3,5 asır Osmanlı Devleti'nin idaresinde adaletle yönetilen Libya, 1911 yılından 24 Aralık 1951'de bağımsızlığının ilanına kadar İtalya'nın işgalinde kalmıştır.

Bingazi ile Manisa, Trablus ile Ankara birbirine kardeşlik bağlarıyla bağlıdır. Kuloğlu Türkleri Libya'nın bağımsızlığı için Trablusgarp Savaşı'nda İtalya'nın işgaline karşı canları pahasına mücadele etmişlerdir. Türkiye Libya ilişkileri her şeyin ötesinde kardeşlik zeminine dayalıdır ve ilkesel ve tarihsel konumu vardır.

2020/12/16/erkan-akcay-muhalefeti-elestirdi.jpg"MANİSA İLE BİNGAZİ KARDEŞTİR"

Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereye bu değer birlikteliğe zemininde bakmak gerekir. Bugün Libya'da görevini başarıyla ifa eden Mehmetçik'imiz ile 1911'de bin bir meşakkatle Trablusgarp, Derne ve Tobruk'ta Libya'nın salahı için mücadele eden Mustafa Kemal, Enver Paşa, Kuşçubaşı Eşref, Ali Fethi Bey, Nuri Bey ve diğer nice kahramanlarımız ayın millî hafızanın neferleridir.

Libya, millî güvenliğimizin kilit taşıdır. Türkiye Libya arasında imzalanan mutabakatlarla Doğu Akdeniz'deki şer oyunu bozulmuş, er oyunu kurulmuştur. Emperyal heves güden devlet Libya'ya istilacı ve işgalci bir mantıkla, sömürgeci zihniyetle yaklaşmaktadırlar.

Türkiye'nin mavi vatandaki meşru hakları için Libya Ulusal Mutabakat Hükûmetiyle imzaladığı iş birliği anlaşmalarıyla Libya'da "Ne işimiz var?" diyerek bakamayız. "Türkiye, Doğu Akdeniz'i geriyor; Türkiye, Libya'da çizgiyi aştı." diyenleri, Libya'daki Türk askerlerini lejyoner olarak nitelendirenleri üzülerek görüyoruz.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.