Korkunç İddia: Belediye Bakımevi’nde Kedilere Ötenazi Yapıldı!

Korkunç İddia: Belediye Bakımevi’nde Kedilere Ötenazi Yapıldı!

Korkunç iddia: Belediye bakımevi’nde kedilere ötenazi yapıldı! Ankara Büyükşehir Belediyesi Korkunç bir iddia ile sarsılıyor. 20 kediye ötenazi yapıldı!

Korkunç iddia: Belediye bakımevi’nde kedilere ötenazi yapıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Korkunç bir iddia ile sarsılıyor. 20 kediye ötenazi yapıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ismi skandal bir olayla karşı karşıya. İddiaya göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan 20 kedi, yetkililer tarafından ötenazi yapılarak uyutuldu! İddialara bahis olan Sincan Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi personelinin de iş akdinin sonlandığı belirtildi.

kedi-barinak.jpg

BÜYÜKŞEHİR BAKIMEVİNDE 20 KEDİ ÖLDÜRÜLDÜ!

Büyükşehir bakımevinde 20 kedi öldürüldü! İşte Başkent Ankara haberleri bu iddiayı konuşuyor. Ankara’da sokakta kalan binlerce can arasından bakıma ihtiyacı olan, hasta ve yaralı hayvanların toplanarak rehabilite edildiği merkez olan Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine götürülüyor. Burada tedavi edilen hayvanlar daha sonra sahiplendiriliyor ya da aşıları yapılarak doğal ortamlarına bırakılıyor. Uygun olan prosedür hayvanlara bakım yapılması iken, şimdi bu merkez çok büyük bir iddianın muhatabı olarak anılıyor.

iddia-twitter-001.jpg

HAYVANSEVERLER SOSYAL MEDYA’DAN DUYURDU!

Hayvanseverler sosyal medyadan duyurdu! Geçtiğimiz temmuz ayında Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 20 kedinin ötenazi yapılarak uyutulduğu iddiası sosyal medya üzerinden duyuruldu. İddiayı ortaya atan taraf, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğu altında bulunan bakımevinin teftiş edilmesi gerektiğini, belediyenin bu durumdan sorumlu olduğunu ortaya attı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAREKETE GEÇTİ

Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialar neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca konuyla ilgili inceleme başlatıldı. Yapılan inceleme sonucu yaşanan acı olayla ilgisi olduğu belirlenen personelin iş akdi feshedildi.

barinak-kedi-001.jpg

BELEDİYE SUÇU İNKAR ETMEDİ!

Belediye suçu inkar etmedi! Sosyal medyadan ortaya atılan “20 kedi Ankara Büyükşehir Belediyesi barınağında ötenazi yapılarak uyutuldu” iddiası üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada üzerlerine atılı suçu inkar etmeyen yetkililer sorumluların cezalandırıldığını ifade etti.

barinak-001.jpg

Yapılan açıklamada, “20 Temmuz 2020 tarihinde belediyemiz bünyesindeki Sincan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde kedilere ötenazi yapıldığı iddiası ile ilgili daire başkanlığımızca inceleme yapılmıştır. Konuya ilişkin yapılan araştırma neticesinde 5199 Hayvan Koruma Kanunu ve 26166 Sayılı Hayvanların Korunmasına dair uygulama yönetmeliği hükümlerine aykırı davrandığı belirlenen bir personelin iş akdi sonlandırılmıştır” denildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.