Hamamönü Güneş Enerjisiyle Tasarruflu Ve Çevreye Zarar Vermeden Aydınlanacak

Hamamönü Güneş Enerjisiyle Tasarruflu Ve Çevreye Zarar Vermeden Aydınlanacak

Hamamönü güneş enerjisiyle tasarruflu ve çevreye zarar vermeden aydınlanacak. Altındağ Belediyesi'nden, Hamamönü'nde, hem ekonomik hem de ekolojik aydınlatma.

Hamamönü güneş enerjisiyle tasarruflu ve çevreye zarar vermeden aydınlanacak. Altındağ Belediyesi'nden, Hamamönü'nde, hem ekonomik hem de ekolojik aydınlatma.

Ankara Hamamönü'nde hem ekonomik hem de ekolojik aydınlanma dönemi başladı. Daha önce Hamamarkası bölgesinde denenen ve çok verim alınan güneş enerjisiyle aydınlatma sistemi, Hamamönü bölgesinde de kuruldu.

hamamonu.jpgÇEVREYE HİÇ ZARAR VERMEYECEK

Bu uygulama sayesinde hem ekonomik hem de çevreye hiç zarar vermeyecek şekilde aydınlatma sağlayacaklarını söyleyen Başkan Asım Balcı "İlk olarak Hamamarkası bölgesinde hayata geçirdiğimiz bu uygulamayı, şimdi de Hamamönü bölgesinde başlaüyoruz. İlk olarak Hamamarkası bölgesinde denedik ve çok verimli olduğunu gördük. Altındağ'ın diğer alanlarında da hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN AYDINLATMA

Altındağ'da ilkleri hayata geçiren Altındağ Belediyesi, Hamamönü'nde güneş enerjisiyle aydınlanma dönemini başlattı. Hamamönü bölgesindeki elektrikli aydınlatma direkleri, güneş enerjisiyle çalışan aydınlatma direkleriyle değiştirildi.

DAHA ÖNCE HAMAMARKASI BÖLGESİNDE DENENDİ

Hamamönü'nde hem ekonomik hem de ekolojik aydınlanma dönemi başladı. Daha önce Hamamarkası bölgesinde denendikten ve çok verim alınan güneş enerjisiyle aydınlatma sistemi, Hamamönü bölgesinde de kuruldu.

Bu uygulama sayesinde hem ekonomik hem de çevreye hiç zarar vermeyecek şekilde aydınlatma sağlayacaklarını söyleyen Başkan Asım Balcı "ilk olarak Hamamarkası bölgesinde hayata geçirdiğimiz bu uygulamayı, şimdi de Hamamönü bölgesinde başlatıyoruz, ilk olarak Hamamarkası bölgesinde denedik ve çok verimli olduğunu gördük.

ÇOK MEMNUN KALDIK

Vatandaşlarımız da bizler de çok memnun kaldık. Altındağ'ın diğer alanlarında da hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

hamamonu-001.jpgBÖLGENİN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN OLDUKÇA ÖNEM TAŞIYOR

Başkan Balcı ayrıca "Kullanımını ve verimini denediğimiz bir sistemi Altındağımızın bir başka bölgesinde daha hizmete geçirdiğimiz için mutluyuz. Hamamönü bölgesi akşam saatlerinde ıssızlaşıyor. Aydınlatmanın çok daha iyi olması bölgenin güvenliği açısından oldukça önem taşıyordu ve vatandaşlarımızdan da bu konu ile ilgili çok talep geliyordu.

Bu paneller sayesinde gün boyu depo edilen güneş enerjisinden, gece boyunca aydınlatmada faydalanacağız. Hem ekonomik hem de doğal enerji tüketerek, vatandaşlarımızın bu talebini de yerine getirdik" ifadelerini kullandı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.