Gölbaşı'nda Tarım Turizmi Yol Haritası Projesi Hayata Geçiyor

Gölbaşı'nda Tarım Turizmi Yol Haritası Projesi Hayata Geçiyor

Gölbaşı'nda Tarım Turizmi Yol Haritası Projesi hayata geçiyor. Proje ile hem tarım turizmi artacak hem de üretici kazanç elde edecek.

Gölbaşı Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışını ilçeye yansıtmayı sürdürüyor.

GÖLBAŞI'NDA TARIM TURİZMİ YOL HARİTASI PROJESİ

Bu kapsamda, ilçenin turizm potansiyelini de hareketlendirmek için daha önce başlattığı Kent çiftliği projesinin ardından şimdi de, Gölbaşı'nda Tarım Turizmi Yol Haritası Projesi için sona gelindi.

golbasi.jpg

 Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı'nda sürdürülebilir kalkınmaya yönelik bir kır-kent ilişkisinin kurulmasına dair Gölbaşı Tarım Turizmi Yol Haritasının Oluşturulması' projesini tanıttı.

online eğitim çalışmaları yapıldı

Söz konusu yol haritasının belirlenmesi adına geniş katılımlı bir toplantı gerçekleşti. Gölbaşı Belediyesi yetkilileri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, STK'lar, mahalle muhtarları ve basın mensuplarının katılımıyla online eğitim çalışmaları yapıldı.

Projenin sonuç toplantısı da yapıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek "proje sayesinde ilçemizin tarım kenti olması yolunda da tarihi bir adım atmış olduk. Şimdiden çiftçimize ilçemize ve Ankara'mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz" dedi.

ÜRETİCİ İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİR KAYNAĞI OLACAK

Üretici için önemli bir gelir kaynağı olacak. Gölbaşı'nın turizm kenti olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, turizmin yanında ilçenin oldukça verimli topraklarının da bulunduğunu ifade etti. "Bu verimli tarım topraklarının değerlendirilmesi yolunda çabalarımız sürüyor değerlendirmesi yapan Başkan Şimşek, Gölbaşı Kent Çiftliği Projemizin ardından, ilçemizde Tarım Turizmi yapılması adına da bu projeyi Ankara Kalkınma Ajansı ve İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte harekete geçirdik" yorumu yaptı.

golbasi-001.jpgProjeyle birlikte, hem verimli toprakların değerlendirilmesini, hem de ilçede tarım turizminin başlaması ile üreticinin de kazanç elde edeceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, projenin hayata geçmesi noktasında desteklerini esirgemeyen Ankara Kalkınma Ajansı, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, projede koordinatör olan Sultan Gündüz ile birlikte eğitime katılanlara da teşekkürlerini iletti.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.